Italijos slidinėjimo kurorte rastas puikiai išsilaikęs Pirmojo Pasaulinio karo kareivio kūnas  (6)

Istorikas mėgėjas rado Italijos ledyne užšalusį Pirmojo Pasaulinio karo laikų kareivį. Dino de Bernardinas radinį netikėtai užtiko vaikštinėdamas netoli jo namų esančiuose kalnuose, kuriuose 1915-1917 metų laikotarpiu vyko kruvini mūšiai tarp Italijos ir Austrijos-Vengrijos kariuomenių.

Iš pradžių D.Bernardino dėmesį patraukė gniutulas skudurų, kyšančių iš tirpstančio ledo maždaug 2800 metrų aukštyje virš jūros lygio. Jis buvo šokiruotas, kai priėjęs iš arčiau pamatė, jog tai – pilna kariška apranga aprengto kareivio skeletas. Tuoj pat buvo iškviesta policija. Skeletas rastas netoli Canazei slidinėjimo kurorte, Marmolada kalnų grandinėje (Dolomitiniai kalnai), esančiame šiaurės rytų Italijoje. Žiemą čia, netoli Austrijos sienos, susirenka daug slidinėjimo fanų.

Alpių gelbėjimo tarnybos atsargiai iškasė skeletą iš ledo ir nugabeno į vietinės ligoninės morgą. Čia jis bus ištirtas patologo, bandant nustatyti mirties priežastį ir tapatybę, o vėliau palaidotas karių kapinėse. Pirmojo pasaulinio karo laikų atmintinų daiktų kolekcionierius D.Bernardinas pasakojo, kad ilgai negalėjo patikėti, ką atradęs. Tik iš tų laikų kareiviams būdingų antblauzdžių bei batų vyrui pavyko suprasti, kad atrado kareivio kūną.

Policija mano, kad kareivis žuvo nuo granatos skeveldros arba užlipęs ant minos, nes kai kurie kaulai buvo suskilę. Taip pat apgadintos kojos, nėra galvos, o liemuo lūžęs per pusę. Tačiau uniforma ir batai puikiai išsilaikę. Pirmojo pasaulinio karo metu Dolomitų kalnynuose vyko aršios italų ir austrų-vengrų kovos. į beveik trijų kilometrų aukštį artileriją užtempdavo arkliai ir asilai. Šioje vietoje dar ir dabar galima rasti įvairių karinių nuolaužų, ginklų, dujokaukių, šalmų, berečių. Daugiau nei 9000 kareivių žuvo šiose vietose tiek kautynių metu, tiek nuo šalčio ar sniego griūčių.

Tai ne pirmas kartais, kai Dolomituose yra randamas užšalęs kareivio lavonas. 1991m. buvo rastas 5000 metų senumo kareivio skeletas.

Aut. teisės: TV3
TV3

(1)
(0)
(1)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: