Mokslininkai atrado naują būdą kovoti su virusais (Video)  (6)

Mokslininkai iš Kembridžo universiteto Molekulinės Biologijos laboratorijos (Laboratory of Molecular Biology in Cambridge) teigia atradę būdą, kuriuo organizmas kovoja su jį užpuolusiais virusais. Anot ekspertų, šis atradimas gali padėti sukurti naujos kartos antivirusinius vaistus prieš tokias ligas kaip peršalimas.

Iki šiol buvo manoma, kad imuninė sistema kovoja su virusais tik tol, kol šie yra kraujyje, o patekęs į sveiką ląstelę, virusas gali daugintis netrukdomas. Dabar atlikti tyrimai įrodė, kad antikūniai kovoja su užkratu ne tik ląstelės išorėje, bet ir viduje.

Mokslininkų straipsnyje, paskelbtame žurnale PNAS teigiama, kad ląstelėse yra baltymo, dar žinomo kaip TRIM21, kuris prisijungia prie antikūnių geriau, nei bet koks kitas IgG receptorius žmogaus kūne ir neutralizuoja virusinę infekciją. Tai reiškia, kad žmogaus kūnas turi adaptyvią „tarplastelinę ginkluotę“, kuri gali prisitaikyti veikti ir ląstelės viduje, kai ši infekuojama.

Paaiškėjo, kad toks gynybinis procesas įvyksta labai greitai, paprastai greičiau nei virusas spėja ląstelę pažeisti. Padidinus baltymo TRIM21 kiekį ląstelėje, šis procesas vyktų dar greitčiau, todėl siūloma jo įdėti į naujuosius su virusais kovojančius vaistus. Atlikus klinikinius tyrimus, tokie vaistai turėtų pasirodyti per 2 – 5 metus.

Virusinės ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje – nuo jų miršta du kartus daugiau žmonių, nei nuo vėžio. Mokslininkai teigia, kad tik supratę, kaip virusai puola organizmą ir jame dauginasi, bei ištyrę organizmo atsaką, gali juos nugalėti.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(3)
(0)
(2)

Komentarai (6)