Upė Kalifornijoje trumpam virto „ugnies kriokliu“ (Video)  (1)

Galima pamanyti, kad nuo 600 metrų aukščio šlaito Kalifornijos Yosemite nacionaliniame parke (JAV) srūva lava. Tačiau tai – itin retas gamtos fenomenas, vadinamas „ugnies kriokliu“: į ugnies srautą panaši tampa paprasto vandens srovė.


Taip atsitinka dėl neįprasto šviesos efekto. „Arklio uodegos“ („Horsetail“) krioklys į ugnies krioklį tampa panašus kelias dienas per metus - dažniausiai vasarį. Vanduo oranžine spalva švytėti ima, kai jį paliečia paskutiniai besileidžiančios saulės spinduliai - jei tik dangus giedras, krioklyje pakanka vandens, o šviesa krinta reikiamu kampu. Visos šios aplinkybės kartu „sukrenta“ labai retai. Yosemite nacionaliniame parke kasmet apsilanko apie 3,5 mln. turistų, o kriokliai yra viena pagrindinių pramogų. Retas „ugnies“ spektaklis čia vyksta maždaug 17.30 vietos laiku – prasidėjus saulėlydžiui, kai šešėliai ilgėja ir besileidžiančios saulės spinduliai nušviečia nuo uolinio skardžio krintančius kalnų upės vandenis. „Iš pradžių krioklio vanduo įgyja geltoną atspalvį, - pasakoja retą fenomeną fotoaparatu užfiksavęs Džošas Enonas (Josh Anon). – O paskui jis staiga tarsi užsiliepsnoja ir pavirsta lavos srautu. Šias nuotraukas išvydę žmonės beveik visada paklausia, ar nuo uolų tyška ugnikalnio lava. Kai kurie teiraujasi, ar šie vaizdai nėra klastotė. Noriu patikinti, kad šie vaizdai – tikrų tikriausi.“

„Arklio uodegos“ krioklys ošia Siera Nevados kalnų masyve, į vakarus nuo Tahu (Tahoe) ežero. Ironiška, tačiau „Arklio uodega“ kadaise iš tiesų buvo virtęs ugnies kriokliu – 1870-aisiais, kai vieno viešbučio savininkas lankytojams suorganizavo naktinį šou, nuo „Glacier Point Cliff“ uolos barstydamas rusenančias žarijas. Toks vaizdas buvo užfiksuotas ir 1950-ųjų kino filme „The Caine Mutiny“, tačiau nuo 1968 m. ši žmogaus sukurta pramoga buvo uždrausta, nes krioklio apylinkėms buvo suteiktas draustinio statusas.

 

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)