121 megapikselio raiškos palydovinės Žemės nuotraukos (Video)  (0)

Nors Rusijos kosmoso tyrimų programos pateko į nesėkmių ruožą, ji taip pat turi kuo pasigirti. Pasirodo, kad Rusijos federalinė kosmoso agentūra iš atmosferos stebėjimo palydovo „Elektro-L“ sugeba padaryti įspūdingas 121 megapikselio raiškos visos planetos nuotraukas.

Skirtingai nuo NASA nuotraukų, kurios paprastai yra sukomponuojamos iš daugelio kadrų, „Elektro-L“ tokias nuotraukas sugeba padaryti vieninteliu kadru, kuriame matyti oro sąlygų vaizdai iš 35 tūkstančių kilometrų atstumo. Tiesa, nuotraukose spalvos yra kiek neįprastos – fotoaparato matricos jautrumo maksimumas yra ties matomų ir infraraudonųjų spindulių riba, todėl žalios Žemės zonos nuotraukoje yra rūdžių spalvos.

Beje, galima pavydėti ir palydovo ryšio greičiui - minimali duomenų perdavimo sparta yra 2.6 Mbps (megabitų per sekundę), maksimali - 16.4 Mbps.

Gali būti, kad Rusija kiek paviešino paprastai kruopščiai saugomą informaciją apie savo kosminių technologijų pasiekimus, norėdama sušvelninti pastarųjų nesėkmių, kuomet nepavyko į orbitą iškelti navigacijos sistemos palydovų bei žlugo „Phobos Grunt“ misija į Marsą, įspūdį.


Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius

(2)
(1)
(1)

Komentarai (0)