Vyrus išgąsdins įminta jų ilgaamžiškumo paslaptis  (23)

Ar norėtumėte sulaukti 100 metų mainais už savąjį vyriškumą? Tokią iš pažiūros keistą alternatyvą suformulavo Pietų Korėjos mokslininkai, manantys, kad jiems pavyko atskleisti Korėjoje gyvenusių šimtamečių vyrų ilgo gyvenimo paslaptį.

Ji labai paprasta: Inhos universiteto (P. Korėja) mokslininkai mano, kad vyrų gyvenimą trumpina jų lytiniai hormonai, skelbia „Dailymail.co.uk“. Korėjiečių mokslininkų surinkti genealoginiai duomenys liudija, kad kastruotų vyrų vidutinė gyvenimo trukmė statistiniu požiūriu smarkiai lenkia Korėjoje gyvenusių vyrų vidurkį.

Šis tyrimas remiasi išsamiu Chosuno dinastijos imperatorių, valdžiusių Korėją 1392 - 1910 m., dvariškių genealoginiais įrašais. Imperatoriaus dvarui nuo seno priklausė ir eunuchai – kastruoti vyrai ar berniukai, praradę savo reprodukcinius organus nelaimingų atsitikimų metu, dažniausiai sukandžiojus šunims, sakoma pranešime. Kad galėtų patekti į imperatoriaus dvarą, kai kurie vyrai savo noru tapdavo eunuchais.

Jiems buvo leidžiama vesti ir auginti įvaikius – mergaites arba kastruotus berniukus. Tų laikų Korėjos dvariškiai, tarp jų ir eunuchai, kaupė savo šeimos genealoginius įrašus, kurie patvirtindavo jų priklausymą tuometinei diduomenei, t.y. imperatoriaus dvarui.

Inhos universiteto mokslininkai Kyung-Jin Minas ir Cheol-Koo Lee, ištyrę Korėjos imperatorių dvarui priklausiusių eunuchų genealoginius įrašus, nustatė, kad jie vidutiniškai 14 - 19 metų gyveno ilgiau nei kiti to amžiaus vyrai. Iš viso jie nagrinėjo 81 eunucho įrašus. Iš jų 3 sulaukė 100 metų ar dar vyresnio amžiaus. Tokia ilga gyvenimo trukmė yra labai reta net ir dabartinėse išsivysčiusiose šalyse su puikia medicinos sistema, ką jau kalbėti apie viduramžių Korėją.

Mokslininkai nustatė, kad šimtamečių skaičius tarp Korėjos eunuchų yra mažiausiai 130 kartų didesnis už jų skaičių išsivysčiusiose šalyse, ir kad šio fakto negalima paaiškinti vien geromis gyvenimo imperatoriaus dvare sąlygomis. Įdomu, kad patys imperatoriai ir jų šeimos nariai gyveno kur kas trumpiau už savo dvariškius: paprastai jie mirdavo sulaukę maždaug 45 metų. Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Current Biology“.

Aut. teisės: TV3
TV3

(5)
(0)
(3)

Komentarai (23)