10 keisčiausių kačių veislių  (1)

Visi žinome, jog žmonės gali būti pamišę dėl kačių. Šie jausmai gali padvigubėti arba dingti, jei kalbame apie egzotines kačių veisles. Ypač jei katės atrodo kitaip. Environmentalgraffiti.com pristato 10 keisčiausių pasaulio kačių veislių.

10. Sfinksas (pirmoji nuotrauka) Sfinksas greičiausiai yra žinomiausia keistos veislės katė. Ji atrodo egzotiškai, bet šiek tiek ir baisi. Jeigu ir nemėgstate šios rūšies kačių, turite sutikti, jog šios katės didelėse akyse kažkas slypi... Galbūt todėl, jog šios rūšies katės neturi nei kailio, nei antakių. Jei manote, jog dėl kailio nebuvimo šios rūšies katės yra lengviau prižiūrimos, tai turime informuoti, jog tikrai ne. Jos nepaliks plaukų ant jūsų sofos, tačiau gali palikti riebias dėmes jei vienoje vietoje užsibūna per ilgai. Jų oda gamina natūralų aliejų – taigi šios veislės kates rekomenduojama kasdien prausti. Sfinksai nesukelia alergijos, tačiau kartais jų pleiskanos gali sukelti čiaudulį. 9. Ukrainos levkojus Ukrainos levkojus yra panašus į sfinksą dėl kailio trūkumo, tačiau jis tuo pačiu ir kitoks. Jo ausys yra lenktos, o akys – didelės, bet siauros. Ukrainos levkojaus snukutis liesas, netgi panašus į šuns. Kai kurie Ukrainos levkojai turi plaukų lopus ar trumpą pūkuotą kailį. Levkojai yra vertinami ne tik dėl išskirtinės išvaizdos. Tai yra draugiškos, aktyvios katės, kurios trokšta žmonių ar kitų augintinių kompanijos. Svarbiausia, jog beplaukėms katėms būtų šilta, todėl tokių kačių šeimininkai jas turėtų šiltai rengti.

8. Kornvalio reksas Skirtingai nuo kitų kačių Kornvalio Reksas neturi dviejų išorinio plauko sluoksnių. Be gražaus kailio Kornvalio Reksai turi kitų išskirtinių savybių: aukšti skruostikauliai, įdubę skruostai, ilga romėniška nosis, atsikišę smakrai, plona talija ir ilgos kojos. Gali atrodyti, jog šios rūšies katės sukurtos podiumui. Jų kailiai yra unikalių spalvų – alyvinės, kreminės, vėžlio kiauto ar „smokingo“. Kornvalio rekso pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio reiškiančio „karalius“. Tokių kačių gyvenimo istorija siekia Belgijos karaliaus Alberto I laikus, kuomet jis į pasirodymus įtraukė garbanotus triušius. Nuo tada tapo tradicija prie kačių veislių su garbanotu ar neįprastu kailiu pridėti žodį „karalius“. Veislės pavadinimas leidžia suprasti, jog pirma šios veislės katė buvo išveista Kornvalyje.

7. Škotų nulėpausis Užuot puikavęsi didelėmis stačiomis ausimis kaip Kornvalio reksai, škotų nulėpausiai jų beveik neturi. Šios žavios rūšies kačių ausies kremzlė yra suglamžyta arba sulenkta. Tam, jog ausis pavirstų į priekį ir atrodytų mažytė. Kai kurie žmonės mano, kad tai šios veislės katėms suteikia pelėdišką žvilgsnį, kurį sustiprina didelės apskritos akys. Selekcininkai intensyviai bando veisti kates su dvigubai ar trigubai labiau užlinkusiomis ausimis. Deja, škotų nulėpausiai gali kentėti nuo tokių nepageidaujamų negalavimų, kaip kremzlės ar kaulo deformacija, kas šios veislės kates verčia vertinti prieštaringai. Tačiau škotų nulėpausiai yra ramūs, meilūs ir gero būdo gyvūnai.

6. Egzotų trumpaplaukis Egzotų trumpaplaukis yra panašus į persų veislės kates. Tik jie turi trumpą, tankų kailį. Šios katės turi apskritas galvas su plokščiu snukučiu bei mažas ausis. Jų kūnai taip pat apvalūs, todėl jie atrodo kaip meškučiai. Egzotų trumpaplaukiai pradėti veisti nuo 1960 m. Jie buvo sukurti tuomet, kai selekcininkai atsitiktinai suporavo persų veislės kates su amerikiečių trumpaplaukiais. Plokščio veido katės susiduria su tokiomis problemomis kaip ašarų bėgimas, kuris tepa jų veidus. Jie taip pat yra linkę sirgti sinusitu. Egzotų trumpaplaukiai dažnai serga lėtine inkstų liga, kuri yra nepagydoma.

5. Munčkinas Munčkinai pradėti veisti 1994 m. Vienas patyręs parodos teisėjas atsistatydino, kai registratūra atsisakė pripažinti šios veislės kates. Pagrindinė problema, jog šios veislės katės turi mažas trumpas kojas. Kol kas nepastebėta, jog šios veislės katės būtų susidūrusios su stuburo, klubų ar kojų problemomis. Buvo pasitaikę atvejų, kai munčkinai buvo su kreivu stuburu ar įdubusia krūtine, tačiau neaišku, ar šios problemos kyla būtent tik šios rūšies katėms. Munčkinų savininkai ir selekcininkai tvirtina, kad jos yra sveikos ir šias kates rekomenduoja laikyti žmonėms, turintiems mažus namus. Savininkai tvirtina, jog trumpos kojos joms visiškai netrukdo. Jos yra judrios ir geba visur šokinėti bei niekuo nenusileidžia ilgas kojas turintiems katinams.

4. Peterbaldas Peterbaldas yra dar viena beplaukių kačių rūšis. Šios katės pasižymi ilgomis kojomis, liesu kūnu, didelėmis smailiomis ausimis, turi dideles akis, kurios yra migdolo formos. Jos taip pat turi gana neįprastą savybę katėms: plėvėtas kojas. Peterbaldų veislė registruota 1997 m. Kilmės šalis - Rusija, o giminystės linija prasidėjo nuo kačiuko vardu Varvara. Peterbaldų oda yra šilta ir minkšta. 90 proc. peterbaldų yra pliki ir glotnūs, kiti - 70 proc. šios veislės kačių turi 1 mm ilgio kailį. Peterbaldai kaip ir kitos beplaukės katės negali būti paliktos tiesioginėje saulės šviesoje per ilgai, kadangi jie gali įdegti. Kaip ir sfinksus, peterbaldus taip pat būtina maudyti ir nuo odos nutrinti riebalus. Nors šios veislės katėms reikia nemažai priežiūros, tačiau jų šeimininkai bus apdovanoti ištikimybe ir meilumu.

3. Savanos (Savannah) katės

Dėl ruožų ant kailio ši katė atrodo taip tarsi ji gyventų natūralioje aplinkoje, o ne namuose. Iš tikrųjų Savannah katė yra naminės ir Afrikos laukinės katės (Servalo) hibridas. Iš pastarosios ji paveldėjo į akis panašius dėmes ant ausų galiukų ir į geopardo panašią nosį.

43 cm (išmatuota nuo peties iki kojos pirštų) Savannah veislės katė vardu Scarlett Magic neseniai pateko į Guinnesso pasaulio knygą kaip aukščiausia namie laikoma katė pasaulyje. Savanah katės yra idealios žmonėms, kurie mėgsta šunis, kadangi šių kačių būdo savybės panašios į šuns. Pavyzdžiui, jos yra ištikimos, gali būti vedžiojamos už pavadėlio, taip pat jas galima išmokyti kažką atnešti. Kai kurios netgi su šeimininkais maudosi duše.

2. La Perm Jų kailis sudarytas iš trumpų, glotnių plaukų, ilgų, spiralės formos garbanų arba tiesiog tiesių plaukų. Keista, bet šios rūšies katės gimsta plikos, tačiau vienos iš jų meta plaukus ir keičia kailį netgi kelis kartus per gyvenimą. La Perm turi ganėtinai įdomią istoriją. Pirma veislės katė gimė daržinėje ir buvo apibūdinta kaip be abejonės bjauriausias kačiukas pasaulyje, neturintis plaukų, didelių ausų ir turintis tokią kailio struktūrą, kuri buvo panaši į klasikinio rainio. Taigi klasikinė bjauraus ančiuko istorija, tačiau kačiukas vardu „Curly” užaugo ir turėjo gražius, minkštus, garbanotus plaukus. La Perm veislės katės artimai susijusios su indėnų kultūra. Sakoma, kad ši veislė buvo sukurta po budria deivės Tsagaglalal akimi. Dėl šios priežasties La Perm veislės katėms dažnai teikiami indėniški vardai.

1. Elfo veislės katė Šios katės atsirado Amerikos selekcininkų Karen Nelson ir Kristen Leedom dėka. Tai sfinkso ir Amerikos riestaausės kryžminimo rezultatas. Štai iš kur jos turi nuostabias ausis. Kaip ir sfinksai, elfo veislės katės yra beplaukės. Sakoma, kad jos yra labai protingi ir bendraujantys gyvūnai, gebantys lengvai prisiderinti prie įvairių namų bei kitų gyvūnų. Kitas teigiamas kryžminimo rezultatas - ištvermingumas.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(29)
(0)
(15)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: