Nustatyta, kuriuo metu mobilusis telefonas spinduliuoja didžiausias elektromagnetines bangas  (12)

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai drauge su Žirmūnų gimnazijos moksleiviais nustatė, kad didžiausias mobiliojo telefono elektromagnetinis laukas susidaro skambučio sujungimo metu, tačiau susilpnėja vos tik pradėjus pokalbį. Tai paaiškėjo atlikus mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus mobiliojoje mokslinėje laboratorijoje.


„Susiruošus kam nors skambinti ir surinkus telefono numerį, nereikėtų mobiliojo telefono iš karto glausti prie ausies. Vertėtų palaukti bent kol nuskambės keli signalai, nes tuomet elektromagnetinio lauko stiprumas bei jo poveikis organizmui sparčiai mažėja, pvz., nuo 80 mikrovatų kvadratiniame centimetre skambinant iki 5–15 mikrovatų atsiliepus“, – pasakojo VGTU Aplinkos inžinerijos instituto mokslininkas Tomas Januševičius. Jis taip pat priminė, kad iš namų buities prietaisų vieną stipriausių elektromagnetinių laukų skleidžia mikrobangų krosnelė, tad šildant maistą nereikėtų stovėti šalia.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje apsilankę VGTU Aplinkos apsaugos katedros mobiliosios mokslinės laboratorijos mokslininkai kartu su antrokais ir trečiokais atliko ir kitus mokyklos aplinkos tyrimus – matavo triukšmo lygį bei oro užterštumą. Gimnazijos, esančios atokiau nuo didesnio transporto srauto, kieme tiek triukšmo, tiek oro užterštumo lygis neviršijo numatytų normų.

Lapkričio mėnesį moderni VGTU mobilioji laboratorija lanko Vilniaus mokyklas. Joje moksleiviai gali susipažinti su įvairiais tyrimais, mokslininkų darbo ypatumais bei su aplinkos apsauga susijusiomis profesijomis. Taip pat jaunuoliai turi puikią progą daugiau sužinoti apie mokyklos aplinkoje atsirandančias problemas ir jų keliamą grėsmę sveikatai.
Aut. teisės: 15min.lt
(19)
(0)
(1)

Komentarai (12)