„Veritasium“: kas bendro tarp stovinčių bangų ir liepsnų šokio? (Video)  (0)

Prieš kelias savaites Lietuvoje viešėjęs „Veritasium“ vaizdo tinklaraščio autorius Derekas Mulleris prieš kelionę į Vilnių viešėjo Danijoje, Aarhuse, kur fizikų ir chemikų grupė jam pademonstravo pačių susikurtą aparatą, kuriuo išmokė liepsną šokti pagal jų dūdelę. Beveik tiesiogine prasme.


Rubeno vamzdis – tai vamzdis su daug vienoje linijoje greta skylučių, o per jį leidžiant dujas gaunama eilė Bunseno degiklių. Uždegus visus juos kartu ir per vamzdį kartu su dujomis paleidus atitinkamo dažnio garsą gali susidaryti stovinti banga – pastovios zonos, kuriose dalelių vibracija yra sustiprėjusi, arba susilpnėjusi, lyginant su norma. Ir tose pastoviose zonose atitinkamai sumažėja arba padidėja liepsna.

Tuo tarpu Danijos jaunieji mokslininkai pasigamino ne Rubeno vamzdį, o Rubeno plokštumą – plokštę su 2500 skylučių, dengiančių talpą, kurioje esama degių dujų. Ir ją veikiant garso vibracijomis liepsnos iš tiesų išmoksta šokti – bet geriau kartą pamatyti, nei šimtą kartų perskaityti, taigi, štai vaido įrašas:

Aut. teisės: delfi.lt
(4)
(0)
(0)

Komentarai (0)