Laboratorijoje sukurta medžiaga, galinti pakeisti antibiotikus  (0)

Mokslininkai iš Berno universiteto (Šveicarija) sukūrė naują medžiagą, kuri dalį bakterijų gali neutralizuoti be antibiotikų. Šis išradimas padės išspręsti bakterijų atsparumo antibiotikams problemą, rašo phys.org.

Nuo to laiko, kai prieš 90 metų buvo išrastas penicilinas, antibiotikai yra aukso standartas gydant bakterijų sukeltas infekcijas. Tačiau pastaruoju metu Pasaulio sveikatos organizacija vis dažniau perspėja apie bakterijų atsparumą antibiotikams. Kai antibiotikai nebesaugo nuo infekcijų, net ir plaučių uždegimas gali būti mirtina liga.

Alternatyvių priemonių, kurios gydytų ligas ir neskatintų bakterijų atsparumo, vis dar trūksta.

Tarptautinė mokslininkų komanda neseniai ištyrė naują medžiagą, sukurtą Eduardo Babiychuko ir Annettes Draeger iš Berno universiteto anatomijos instituto. Mokslininkai sukūrė dirbtines nanodaleles, pagamintas iš lipidų, „liposomų“, kurios panašios į žmoguje esančių ląstelių membraną.

Liposomos veikia kaip bakterijų toksinų žudikės ir gali juos neutralizuoti. Be toksinų bakterijos yra bejėgės ir iš organizmo gali būti pašalintos jo imuninės sistemos ląstelių.

Klinikinėje medicinoje liposomos naudojamos tam, kad žmogaus organizmą pasiektų specifiniai vaistai. Tyrėjų iš Berno universiteto sukurtos dirbtinės liposomos pritraukia bakterijų toksinus, todėl organizmo ląstelės lieka nepažeistos.

Tyrimas išspausdintas žurnale „Nature Biotechnology“.

Aut. teisės: 15min.lt

(25)
(0)
(25)

Komentarai (0)