Asteroido biopsija: zondo "OSIRIS-REx" misijos gairės (Video)  (0)

Panašu, kad asteroido Bennu laukia kiek kitoks likimas, nei tikra žiniasklaidos žvaigžde pastarosiomis savaitėmis tapusios Čuriumovo-Gerasimenkos kometos. To likimo vardas – Oziris.

Nusileidimo aparato „Philae“ nuotykiai ant Čuriumovo-Gerasimenkos kometos paviršiaus suteikė daug azarto ir džiaugsmo akimirkų. Galima tik įsivaizduoti, jei toks aparatas sugebėtų ne tik nusileisti, bet ir, surinkęs visus reikiamus mėginius, pakilti nuo kometos ir grįžti Žemėn. Minėtos kometos atveju ši svajonė svajone taip ir liks. Tačiau asteroido Bennu, atrodo, laukia visai kitoks likimas. To likimo vardas – Oziris.

Pilnas pavadinimas – OSIRIS-REx. Tai – naujas tyrimų zondas, kuris savo darbą turėtų pradėti 2016 m. Planuojama, kad jis porą metų keliaus į Bennu asteroidą, ant jo nusileis, paims mėginių ir su jais 2023 m. grįš atgal į Žemę.

Mokslininkams asteroidų biopsijos reikia, nes šie dangaus kūnai – savotiškos laiko kapsulės, kuriose užfiksuota, kaip Saulės sistema atrodė savo egzistencijos pradžioje, kol gravitacija dar nebuvo spėjusi iš uolienų ir ledo nulipdyti pirmykščių planetų.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(37)
(0)
(37)

Komentarai (0)

Visi šio ciklo įrašai