Katė, sužavėjusi tūkstančius: kas ji tokia? (Video)  (0)

Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame iš olos išlenda neregėto grožio katė, primenanti lūšį. Žmonės spėlioja, kas ji tokia ir prašo žinančius neišduoti jos buvimo vietos, kad ši nykstanti rūšis būtų apsaugota.

Šis vaizdo įrašas socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukė daugiau kaip 23 tūkst. gerbėjų palaikymo ir dar daugiau nei 100 tūkst. kartų buvo pasidalintas su kitais draugais ar pažįstamais.

Iš tiesų įraše matoma katė priskiriama manuloms (lot. Otocolobus manul). Tai – katinių šeimos retas plėšrus žinduolis. Šios katės labiausiai paplitusios Centrinėje Azijoje ir yra priskiriamos nykstančioms rūšims. Savo išvaizda jos primena lūšis, nes turi tvirtą kūną ir trumpas kojas.

Tai nedidelės katės, užaugančios iki 60 cm ilgio, sveria apie 3-5 kg. Jų kailis tankus, pūkuotas. Patelės pavasarį atsiveda iki keturių mažylių. Maitinasi graužikais, smulkiais paukšteliais ir paukščių kiaušiniais. Medžioja naktimis.

Manulos gyvena atokiose vietose. Irštvas rengia uolose, senose švilpikų ir lapių olose. Dauguma internautų išvydę šį vaizdo įrašą neslėpė susižavėjimo – vadino manulą įstabiu sutvėrimu ir ragino šias kates saugoti, niekam neišduoti, kur ši katė buvo užfiksuota.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(77)
(4)
(73)

Komentarai (0)