Australija išsigandusi: sparčiai plinta į medžius laipiojančios plėšrios žuvys (Video)  (9)

Kai žuvis apibūdinama kaip „galinti judėti sausumoje, „laipioti medžiais“ ir „ryti paukščius bei kitas žuvis“, dauguma greičiausiai įsivaizduoja fantastinius filmus apie mutantes piranijas ar „Juros periodo parką“.

Tačiau iš tiesų tai jau yra realybė, su kuria susiduria Australijos gyventojai. Ši neįtikėtina žuvis yra vadinama laipiojančiu ešeriu (ang. climbing perch; lot. Anabas testudineus) ir ji, anot Australijos mokslininkų, tikrai gali įsiropšti į medį ir netgi praryti nedidelį paukštį.

Mokslininkus labiausiai stebina, kad šios unikalios žuvys gali dienas ar netgi savaites būti sausumoje, nes turi specialiai tam pritaikytus kvėpavimo organus. Sausesniu laikotarpiu jos gali išgyventi įsikasusios į purvą. Ši gėlavandenių žuvų rūšis netgi prisitaikė gyventi sūriame vandenyje.

Tačiau gamtosaugininkams didžiausią nerimą kelia tai, kad šios parazitinės žuvys jau pasiekė Torreso sąsiaurį bei Kvinslando salų vandenis ir gali padaryti žalos vietinei ekosistemai.Panašių atvejų yra pasitaikę ir Naujojoje Zelandijoje. Štai žuvis, kuri lipa polipropileno virve į viršų:


Aut. teisės: alfa.lt

(41)
(32)
(9)

Komentarai (9)