Ekspertai išrinko įspūdingiausias 2015-ųjų kosmoso nuotraukas (Foto)  (0)

Kasmetinį Karališkosios Grinvičo observatorijos kosmoso fotografijų konkursą laimėjo nuotrauka, kurioje užfiksuotas saulės užtemimas Norvegijai priklausančiame Svalbardo salyne.

Šiemet „Insight Astronomy Photographer of the Year“ konkursui buvo pateiktas rekordinis skaičius, per 2,7 tūkst., fotografijų, kurias užfiksavo žmonės iš 59 šalių. Konkurse laukiamos nuotraukos, kuriose užfiksuoti įvairiausi kosmoso reiškiniai ir objektai: pašvaistės, užtemimai, Mėnulis, kitos planetos ir jų palydovai, Saulė, užtemimai, tolimieji Visatos objektai. Pagrindinį konkurso prizą, 2,5 tūkst. svarų (3,4 tūkst. eurų), laimėjusią saulės užtemimo nuotrauką prancūzas Lucas Jametas įamžino kovo 20 dieną. „Pilnas saulės užtemimas buvo vienas svarbiausių astronomijos įvykių šįmet, o L.Jametas jį užfiksavo tiesiog puikiai. Mane žavi, kaip snieguotas Svalbardo kraštovaizdis atspindi ir paryškina jausmingas dangaus spalvas, kurios matomos vos kelias minutes per užtemimo piką ir dėl to kiekvienas saulės užtemimas yra neužmirštama patirtis“, – sakė komisijos teisėjas,astronomas Marekas Kukula. Konkursui pateiktos nuotraukos skirstomos į kelias kategorijas. Dangaus skliauto nuotraukų kategorijoje laimėjo minėtoji L.Jamet nuotrauka. Pašvaisčių kategorijoje geriausia pripažinta Jamen Percy (Australija) fotografija „Šilkinis dangus“. Gražiausiai galaktiką įamžino Michaelas van Doornas (Nyderlandai) – jis objektyvą nukreipė į galaktiką M33. Mėnulį įspūdingiausiai nufotografavo vengras Andras Pappas, o Saulę – italas Paolo Porcellana, pastarojo nuotraukoje užfiksuotas saulės protuberantas. „Žmonės ir kosmosas“ kategorijoje laimėjo Chap Him Wong (Honkongas) nuotrauka su saulėlydžiu ir žvaigždėmis. Graikas Lefteris Velissaratos sulaukė pripažinimo planetų, kometų ir asteroidų kategorijoje už nuotrauką pavadinimu „Strėlė, nepataikiusi į širdį“. Žvaigždžių ir ūkų srityje vertinimo komisija nugalėtoju išrinko Ignacio Diaz Bobillo iš Argentinos, kuris konkursui pateikė kamuolinio žvaigždžių spiečiaus Kentauro Omega nuotrauką. Jaunojo astrofotografo vardą užsitarnavo 15-metis britas George'as Martinas už nuotrauką „Dangaus svečias“, o naujoko paskatinimą gavo britas Davidas Tolliday, atsiuntęs Didžiojo Oriono ūko fotografiją. Dar vienas prizas skirtas vokiečiui Sebastianui Voltmerui, kuris užfiksavo kometą „Siding Spring“, skriejančią pro Marsą.

Konkurso laimėtojų nuotraukos eksponuojamos Karališkojoje Grinvičo observatorijoje – daugiau informacijos apie šią parodą rasite čia.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(26)
(0)
(26)

Komentarai (0)