Kvapą užgniaužiantys vaizdai: geriausios 2015 metų pasaulio fotografijos (Foto, Video)  ()

Neseniai buvo paskelbti 2015 metų pasaulinio fotografijų konkurso „World Press Photo“ nugalėtojai. Tenka pripažinti, kad šie vaizdai išties gniaužia kvapą.


Sirijos karas, pabėgėlių krizė Europoje ir protestuotojų susirėmimai su policija Jungtinėse Valstijose – visi kadrai labai įžvalgiai atspindi šiuo metu pasaulyje aktualiausius įvykius. Tačiau gamtos pasaulis taip pat ne ką mažiau įspūdingas. Vienu metu ir įkvepiantys, ir gąsdinantys vaizdai, kurių geriausius pavyzdžius pateikiame jums.

Pagrindinė fotografija (matote aukščiau) vaizduoja naktinį Kolimos vulkano Meksikoje išsiveržimą. Tai yra vienas iš aktyviausių ugnikalnių regione, nuo 16-ojo amžiaus išsiveržęs daugiau nei 40 kartų. Ir kiekvieną tokį išsiveržimą nuolat lydi spalvingi žaibo blyksniai.

Nors tai nėra retas reiškinys, tačiau jį užfiksuoti kamera yra ypač sunku. Vulkanologai vis dar diskutuoja, kas tokį gamtos šėlsmą sukelia. Dauguma mano, kad tai vyksta dėl krūvių skirtumų, vulkano produktams staiga iššovus į padanges.

Kita svaiginanti juodai balta fotografija vaizduoja narų susitikimą su kuprotuojų banginių patele ir jos jaunikliu, prie Reviljačičedo salų Meksikoje. Kuprotieji banginiai aptinkami visame pasaulyje. Jų ilgis gali siekti iki 16 metrų, o masė iki 36 tonų.

Trečioje nuotraukoje matomas didžiulis „debesies cunamis“, besiritantis Sidnėjaus Bondi paplūdimio dangumi. Šis debesies tipas yra žinomas, kaip „Arcus“. Jis sudaro audros priekyje kur susiduria skirtingų slėgių oro masės.

Vienas iš vaizdų atskleidžia laukinių orangutangų gyvenimą. Borneo salos gyvūnai įsilipa į daugiau nei 30 metrų aukščio medžius. Fotografija daryta Gunung Palung nacionaliniame Indonezijos parke, atogrąžų miškuose.

Orangutangams čia kyla didelė grėsmė dėl didžiulių gaisrų, nelegalios gyvūnų prekybos ir žiauraus žmonių elgesio.

Madagaskare glaudžiasi daugiau nei pusė pasaulio chameleonų rūšių - bet dėl ​​miškų naikinimo, daugiau nei pusė iš jų yra priskiriamos prie nykstančiųjų. Ši nuostabi nuotrauka vaizduoja, kaip furcifer ambrensis patelė maitinasi d'Ambre kalno šlaite.

Per katastrofiškus žemės drebėjimus Nepale pernai žuvo beveik 9 tūkst. žmonių ir daugiau nei 23 tūkst. buvo sužeisti. Tai taip pat sukėlė didžiulę Everesto kalno laviną, kurią fotografas sugebėjo užfiksuoti. Jam išties pasisekė, kad liko gyvas, nes jos metu žuvo net 17 žmonių.

Naujausi tyrimai rodo, kad artimiausiu metu gali įvykti labai panaši katastrofa, nes iki šiol rami zona Himalajų kalnų regione su kiekvienais metais vis aktyvėja.

Šioje melancholiškoje nuotraukoje vaizduojamas konteineris, pripildytas nelegalaus dramblio kaulo. Kadras užfiksuotas Lomės uoste, Toge.

Jis priklauso „Lord’s Resistance Army“ (LRA) pasivadinusiai sukilėlių grupei, kuri veikia Ugandoje, Pietų Sudane, Centrinės Afrikos Respublikoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje. Ši grupuotė liūdnai garsėja vaikų grobimu ir jų vertimu žudyti nekaltus, beginklius civilius.

Daugiau įspūdingų nuotraukų galite pasižiūrėti „World Press Photo“ svetainėje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(35)
(1)
(34)

Komentarai ()