Rusiją kosmine valstybe galima vadinti tik iš inercijos: štai kaip amerikiečiai 2018 m. galutinai nukonkuruos erdvėlaivius „Sojuz“ (Video)  (1)

Kompanija „Boeing“ paviešino reklaminį filmą apie kuriamą ir tobulinamą erdvėlaivį „CST-100 Starliner“ ir jo skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Futuristiniame vaizdo klipe rodoma, kaip šią kosminę transporto priemonę kartu su astronautais į orbitą iškelia raketa „Atlas V“. Startas vykdomas komplekse SLC-41, esančiame Floridoje, Kanaveralo iškyšulyje, JAV karinių oro pajėgų bazėje.

JAV jau nukonkuravo Rusiją?

„CST-100 Starliner“ kartu su kompanijos „SpaceX“ sukurtu erdvėlaiviu „Dragon V2“ ateityje turėtų pakeisti rusiškus erdvėlaivius „Sojuz“.

Iš esmės Rusiją kosmine valstybe galima vadinti tik iš inercijos – dėl sovietmečio techninio proveržio. Juo labiau, kad nuo 2018 m. JAV žada į TKS savo astronautus pristatyti jau nebe rusų erdvėlaiviais – pasirašė sutartį su „Boeing“ ir „SpaceX“.

Jos gamina erdvėlaivius CST-100 („Starliner“) ir „Dragon V2“. Sutarčių suma viršija 4,2 mlrd. dolerių. Vis mažiau su Rusija reikalų turi ir Japonija – krovinius į kosmosą bandys gabenti pati.

Aut. teisės: 15min.lt

(36)
(4)
(32)

Komentarai (1)

Visi šio ciklo įrašai