Ar saugu valgyti sudygusius česnakus?  (2)

Mes visi esame tai patyrę, kai kurį laiką namuose pabuvęs česnakas ima ir sudygsta. Juk tai – akivaizdus ženklas, kad jo galiojimo laikas pasibaigė, tiesa?

Pasirodo, nebūtinai. Česnakų augintojas iš Trempelou, Viskonsino valstijoje, JAV interneto svetainei „The Takeout“ paaiškino, kad net ir sudygusio česnako skiltis saugu naudoti dar apie dvi savaites nuo pastebėto sudygimo.

„Pastebėjęs daigelius aš paprasčiausiai juos nupjaunu ir patikrinu česnako kvapą arba skonį taip pat, kaip tikriname šaldytuve rasto pieno šviežumą. 9 iš 10 kartų česnakas būna geras. Skiltelės, kurias tenka išmesti, tuo periodu būna suminkštėjusios ir aš, be abejonės, jų nebenaudoju“, – paaiškino ekspertas.

Žurnalo „Cook's Illustrated magazine“ maisto redaktoriaus pavaduotoja Andrea Geary rekomendavo perpjauti išilgai sudygusio česnako skilteles ir prieš gaminant peilio galiuku pašalinti visą česnako daigą. Šį būdą taiko ir virtuvės šefai.

„Ypač svarbu taip padaryti, jeigu patiekalui reikia šviežio česnako ir jis yra pagrindinis skonio komponentas, pavyzdžiui, gaminat aštrų padažą su česnakais. Bet jeigu daigas yra labai mažas ir jūs česnaką naudojate virimui, pavyzdžiui, gamindami spagečių padažą, manau, galima jį ir palikti“, – sakė A.Geary interneto svetainei „The Takeout“.

Jeigu daigas yra apie 8 cm ir ilgesnis, A.Geary pasiūlė česnaką visada išmesti. Kadangi ilgesni daigai sunaudoja didžiumą česnake esančio cukraus, kurio reikia augimui, visa skiltelė bus karti.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(10)
(7)
(3)

Komentarai (2)