Surastas dar vienas visiškai netikėtas požymis, kad turite aukštą intelekto lygį  (1)

Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kurie nuolatos ką nors pamiršta, tikriausiai kartas nuo karto nerimaujate dėl to. Tiesa ta, kad nederėtų jaudintis dėl savo užmaršumo, nes tai parodo, kad turite aukštą intelekto lygį.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-09-04 Surastas dar vienas visiškai netikėtas požymis, kad turite aukštą intelekto lygį  (1)

2017 m. „Neuron“ žurnale buvo paskelbtas tyrimas, kuris rodo, kad buvimas užmaršiam iš tikrųjų yra geras ženklas, parodantis, jog jūsų smegenys dirba kur kas geriau negu manėte. Užmaršumas ne visada turi būti susijęs su ligomis, tokiomis kaip demencija ar Alzheimerio liga. Ši problema iš tiesų parodo, kad esate protingas.

Tyrėjų komanda iš Toronto universteto ir Sergančiųjų vaikų ligoninės nusprendė įrodyti, kad būti užmaršiam nėra taip jau blogai. Jie bandė atrasti ryšį tarp užmaršumo ir smegenų sveikatos bei jų veiklos, rašoma internetinėje svetainėje healthyfoodhouse.com.

Mes turime pamiršti tam tikrą informaciją ir padaryti laisvos vietos susidūrimui su naujais įvykiais ir aplinkybėmis, nes smegenys išeikvoja daug energijos, kai jos būna užimtos nauja informacija. Dėl šios priežasties gali būti sunku mokytis naujų dalykų.

Pamiršdami kai kurią informaciją, jūs praleidžiate per daug laiko stengdamiesi kažką įsiminti, ką vėliau vis vien užmirštate. Be to, kartais gali būtų sunku susidoroti su kai kuriomis aplinkybėmis, jei nuolat grįžtate prie prisiminimų.

Skirtumas tarp atminties praradimo ir užmaršumo

Kartais mes pradedame nerimauti ar nervintis, kai pamirštame ką nors, tačiau tai yra natūralu. Jei pamirštate paprastus dalykus, pavyzdžiui, kur palikote raktus, susitikimo laiką, apie ką kalbėjote su draugu, nieko tokio. Tai gali nutikti bet kam ir nereiškia, kad jūs prarandate atmintį.

Patologinio atminties netekimo požymiai:

  • Nuolat pamirštate kasdieninius dalykus;
  • Pamirštate žmonių vardus ir objektų pavadinimus;
  • Pamirštate skaičius;
  • Kalbėdami pamirštate savo sakinius;
  • Pamirštate svarbią informaciją iš ankstesnių pokalbių;
  • Sunku sekti paprastus pokalbius ir įvykius;
  • Jaučiatės pasiklydę vietose, kurias gerai žinote.
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(21)
(9)
(12)

Komentarai (1)