Neįtikėtina, bet jie skiriasi! Ar atskirtumėte šalto ir karšto vandens garsą? (Video)  ()

Ar įmanoma girdėti skirtumą tarp karšto ir šalto vandens? „Condiment Junkie“ kompanija, kuri specializuojasi įvairių garsų reklamoms kūrimu, nusprendė rasti atsakymą į šį klausimą ir taip pagerinti savo vandens garsų kokybę reklamose.


„Condiment Junkie“ atliko eksperimentą, kurio metu žmonės turėjo atspėti koks vanduo yra pilamas – karštas, ar šaltas? O rezultatai tikrai nustebino, net 96 proc. tyrimo dalyvių sugebėjo atskirti skirtingo vandens garsus.

Dabar kompanija bando išsiaiškinti kas konkrečiai padeda žmonėms atskirti šiuos garsus. Beje, skirtumas tikrai slypi ne talpoje, iš kurios būna pilamas vanduo, mat talpa buvo identiška tiek pilant šaltą, tiek karštą vandenį.

Štai šiame vaizdo įraše galite išgirsti skirtingo vandens garsus:

Mokslininkai jau seniai žino, kad šaltas vanduo yra klampesnis nei karštas, kadangi šalto vandens molekulės juda lėčiau. Vandens klampumas lemia tai, kaip jis skamba pilamas. Vienas „Condiment Junkie“ įkūrėjų Scottas Kingas priduria, kad burbuliukai irgi daro įtaką garsui. Jis aiškina, kad karštame skystyje būna daugiau burbuliukų, o toks vanduo skleidžia aukštesnio dažnio garsą. 

Parengta pagal NPR.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(7)
(3)
(4)

Komentarai ()