Barzdotiems vyrams – grėsmingas įspėjimas: tai gali paskatinti nusiskusti  ()

Barzda yra ne vieno vyro pasididžiavimas. Ypač šiais laikais, kai auginti barzdas, vyraujant hipsterių kultūrai, tapo madinga.

Tačiau naujausio Šveicarijos Hirslandeno klinikoje atlikto tyrimo rezultatai gali kai kuriuos vyrus paskatinti galvoti ir apie barzdos nusiskutimą.

Pasirodo, kad vyrai savo barzdoje nešioja daugiau bakterijų, nei šunys.

Šveicarų tyrėjai ištyrė 18-os vyrų barzdas ir 30 šunų sprandus. Paaiškėjo, kad kone pusės, tai yra, septynių vyrų, barzdose veisėsi žmogaus sveikatai pavojingos bakterijos. Be to, daug mikrobų aptikta visų 18 tirtų vyrų barzdose ir tik 23 šunų kailyje.

„Tyrimas parodė, kad iš barzdų paimtuose mėginiuose buvo daugiau bakterijų, nei mėginiuose, paimtuose iš šunų kailio“, – „Mail on Sunday“ komentavo profesorius Andreas Gutzeitas.

Nors šie rezultatai kai kuriuos vyrus gali paskatinti griebtis skustuvo, reikia nepamiršti, kad tai – labai mažos apimties tyrimas. Rezultatams patvirtinti būtinas didesnis tyrimas.

Ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, kad barzda daugeliu atveju vyrui yra naudinga. Pavyzdžiui, ji apsaugo nuo UV spindulių. Be to, barzdoti vyrai daliai moterų yra patrauklesni.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(14)
(35)
(-21)

Komentarai ()