10 mlrd. tonų ledo vos per parą: Grenlandijoje prasidėjo dar neregėti kataklizmai (Video)  (14)

Dokumentinio kino kūrėjas iš Danijos nufilmavo rekordinį Grenlandijos ledo tirpsmą. Grenlandijos ledynai šią vasarą nyksta rekordiniu greičiu – siaubingus pokyčius lemia daugelyje Europos valstybių fiksuojamos temperatūrų anomalijos. Skelbiama, kad ledo tirpsmo pikas užfiksuotas iš liepos 31 dienos į rugpjūčio 1-ąją.


Šiuos kadrus nufilmavo dokumentinio kino kūrėjas iš Danijos Casparas Haarloevas. Prieš jo akis vos per parą vandeniu virto ir į pasaulio vandenyną įtekėjo daugiau nei 10 mlrd. tonų ledo – būtent tokį rekordą užfiksavo Danijos meteorologijos institutas.

„Tai buvo neįtikėtinai bauginantis, bet ir labai įtraukiantis dalykas – stebėti šią milžinišką mįslingą kriosferą. Visas šis ledas čia guli tarsi didžiulis prisnūdęs žvėris. Jis niekam nerūpi, kol nepradeda nykti. Dabar jau visiems rūpi. Visiems svarbu. Ir ne veltui“, – taip savo ekspediciją aprašė režisierius.

Per mėnesį dėl neįprastai aukštos temperatūros, neretai užkopdavusius iki 22 laipsnių šilumos, Grenlandijoje ištirpo maždaug 200 mlrd. tonų ledo.

Aut. teisės: delfi.lt
(40)
(12)
(28)

Komentarai (14)