Senovės žynio kape aptikti paslaptingi amuletai - šis žmogus buvo labai įtakingas ir visada buvo šalia faraonų  ()

Senovės egiptiečių Mėnulio dievo Iah-Djehuty vyriausiojo žynio sarkofage aptikta įvairių formų ir dydžių amuletų bei skarabėjo figūrėlių kolekcija. Žynys, vardu Djehuty Imhotepas, gyveno 26-osios faraonų dinastijos laikais.

Radiniai buvo aptikti naujai atkastame sarkofage Al Ghoreifos archeologinėje vietovėje Minijoje, Aukštutiniame Egipte.

Egipto Aukščiausios senienų tarybos generalinis sekretorius ir kasinėjimų vadovas Mostafa Waziris pasakoja, kad kai kurie amuletai yra širdies formos, o kiti vaizduoja deivės Hathor galvą, keturis dievo Horo sūnus, o taip pat rastas ir vienas sparnuotas amuletas.

Atlikus daugiau kasinėjimų, radimvietėje buvo buvo aptikta ir dar viena 10 metrų gylio laidojimo šachta, kurioje buvo didelė kamera su trimis nišomis, kurias dengė akmens sijos.

 

Sarkofagas kartu su ushabti statulėlėmis buvo atrastas penkių metrų gylio laidojimo šachtoje.

Djehuty Imhotepas taip pat ėjo ir faraono sosto prižiūrėtojo pareigas bei buvo Hersos Iset sūnus – moters, kurios sarkofagas buvo aptiktas šioje vietoje prieš dvejus metus.

Archeologinė misija pradėjo tyrinėti Al-Ghoreifą 2018 m., ir nuo to laiko aptiko daugybę jungtinių kapų, priklausančių aukštiems dievo Iah-Djehuty žyniams ir Aukštutinio Egipto 15-ojo regiono vyresniesiems valdininkams. Misija atrado 19 kapų, kuriuose buvo 70 įvairaus dydžio ir formos akmeninių sarkofagų, o taip pat įkapių rinkiniai.

Parengta pagal „Ahram Online“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(2)
(0)
(2)

Komentarai ()