Kinijos astronautai pirmąkart išėjo į naujosios kosminės stoties išorę – tam įgula treniravosi daugiau nei 6 tūkst. valandų (Video)  ()

Du Kinijos astronautai sekmadienį pirmąkart išėjo dirbti į savo šalies naujosios kosminės stoties „Tiangong“ išorę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Trijų žmonių įgula į orbitinę stotį buvo atskraidinta birželį ir dirbs ten tris mėnesius. Jų misija yra iki šiol ilgiausia per Kinijos kosmoso programos istoriją.

Sekmadienį ryte du įgulos nariai išėjo į atvirą kosmosą iš stoties pagrindinio modulio, nurodė Kinijos pilotuojamųjų kosminių skrydžių agentūra.

Astronautas Liu Bomingas pirmiausiai nuo liuko buvo manipuliatoriumi perkeltas į darbo vietą. Vėliau antrasis įgulos narys Tang Hongbo judėjo stoties išorėje laikydamasis turėklų.

Filmuotoje medžiagoje girdėti, kaip išeidamas iš oro šliuzo Liu Bomingas sušuko: „Oho, čia nepaprastai gražu!“

Be kita ko, įgulos nariai turės pritvirtinti prie pagrindinio modulio „Tianhe“ panoraminio vaizdo kamerą, taip pat išbandyti kibernetinį manipuliatorių. Pastarasis įrenginys bus naudojamas perkelti montuojamus būsimus stoties modulius, informavo valstybinė žiniasklaida.

Televizijos parodytoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip astronautai ruošiasi išeiti į atvirą kosmosą, vilkdamiesi skafandrus ir tikrindami savo sveikatos būklę. Vėliau buvo parodyta, kaip įgulos nariai atidaro liuką ir vienas po kito išeina iš modulio, dėvėdami naujai sukurtus skafandrus, kaip pranešama, sveriančius apie 130 kilogramų.

Tai pirmasis iš dviejų numatytų išėjimų į stoties išorę per šią misiją. Planuojama, kad jie abu truks po 5–7 valandas.

Kinijos astronautai į atvirą kosmosą išėjo pirmąkart nuo 2008 metų. Tąsyk įgulos vado Zhai Zhigango (Džai Džigango) misija padarė Kiniją trečia šalimi, sugebėjusia savarankiškai išleisti žmones beorėje erdvėje – po Sovietų Sąjungos ir Jungtinių Valstijų.

Kaip ir per 2008-ųjų misiją, Kinijos pirmasis pilotuojamas skrydis per beveik penkerius metus labai svarbus šalies tarptautiniam įvaizdžiui, Pekinui šį mėnesį minint valdančiosios Komunistų partijos įkūrimo 100-ąsias metines. Naujos stoties pirmojo modulio iškėlimas į orbitą ir astronautų darbas jame buvo padarytas didelės valstybinės propagandos kampanijos dalimi.

 

Kad pasiruoštų šiai misijai, įgula treniravosi ilgiau kaip 6 tūkst. valandų.

Kinijos kosmoso agentūra planuoja iki ateinančių metų pabaigos surengti iš viso 11 skrydžių, įskaitant tris pilotuojamas misijas. Per šią programą turėtų būti iškelti dar du moduliai, išplėsiantys kosminę stotį, taip pat nugabenta atsargų, įrangos ir įgulos narių.

Dabartinės kosminės stoties įgulos vadas yra Nie Haishengas (Nie Haišengas) – apdovanojimų pelnęs Kinijos liaudies išvadavimo armijos (PLA) oro pajėgų lakūnas, jau dalyvavęs dviejuose skrydžiuose į kosmosą.

Per misiją atvirame kosmose jis padeda dviem kitiems astronautams iš stoties vidaus.

Kinijos užmojus įsirengti nuolatinį orbitinį postą skatino JAV draudimas kinų astronautams dalyvauti Tarptautinės kosminės stoties (TKS) programoje.

 

TKS, pastatyta bendradarbiaujant JAV, Rusijai, Kanadai, Europai ir Japonijai, turėtų baigti darbą 2024 metais, nors NASA neatmeta galimybės, kad ji galėtų veikti ir po 2028 metų.

„Tiangong“ bus daug mažesnė negu TKS ir turėtų veikti mažiausiai 10 metų.

Kinija sakė, kad jos kosminės stoties projektas bus atviras tarptautiniam bendradarbiavimui, bet kol kas nepaskelbė konkrečių detalių.

Kosminės programos vyriausiasis konstruktorius Zhou Jianpingas (Džou Dzianpingas) sakė, kad „užsieniečiai astronautai kada nors neabejotinai atvyks į Kinijos kosminę stotį“.

„Keletas šalių išreiškė norą tai padaryti, ir mes ateityje būsime tam atviri“, – pridūrė jis.

Pekinas kovo mėnesį paskelbė taip pat planuojantis kartu su Rusija įrengti atskirą Mėnulio kosminę stotį. Šią savaitę abi šalys paskelbė potencialaus bendradarbiavimo gaires.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai ()