Ekspertai įspėja: antibiotikais pagrįstos sistemos atramos kliba  (7)

Europoje ir visame pasaulyje didėja atsparumas antibiotikams dėl pernelyg dažno jų naudojimo, tai mirtina ir brangi nelaimė, buvo teigiama trečiadienį Stokholme vykusiame sveikatos ekspertų susitikime, praneša AFP.


II metinėje Europos supratimo apie antibiotikus dienoje, kurią suorganizavo Stokholme įsikūręs Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), buvo teigiama, kad atsiranda naujos ypač atsparios bakterijos, kurios kelia grėsmę pasaulio sveikatai.

„Kai kurios bakterijos tampa atsparios visų rūšių gydymui, versdamos mus naudoti senesnius toksinius antibiotikus arba vaistų kombinacijas, kurios mums žinomos tik teoriškai“, – ECDC specialistas Dominique Monnet sakė AFP.

ECDC pabrėžė, kad ši situacija kelia ypač didelį susirūpinimą pietų ir rytų Europoje, kur naudojama daugiau antibiotikų, nei kitose vietose.

„Mes artėjame prie ribos ir esame netoli nuo jos“, – teigia D. Monnet.

Jo kartu su kolegomis atliktas maždaug 100 Europos intensyvios priežiūros gydytojų tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė jų šešerių mėnesių laikotarpiu gydė mažiausiai vieną pacientą, užsikrėtusį bakterijomis, kurios visiškai arba beveik visiškai atsparios antibiotikams.

„Neturint veiksmingų antibiotikų, toks modernus medicininis gydymas, kaip operacijos, persodinimai ir intensyvi priežiūra, taps neįmanomas“, – pabrėžė ECD direktorė Zsuzsanna Jakab.

Jos teigimu, veiksmingi antibiotikai ypač reikalingi prieš laiką gimusiems vaikams, reanimacijos paslaugoms ir onkologijos skyriams. „Mūsų antibiotikais pagrįstos sistemos atramos kliba“, – sakė Švedijos ekspertas, Upsalos universiteto profesorius Otto Carsas.

ECDC apskaičiavimu, 25 000 mirčių Europos Sąjungoje sukelia antibiotikams atsparios bakterijos, tai daugiau nei pusė automobilių avarijų sukeltų mirčių skaičiaus.

Itin atsparios bakterijos kasmet kainuoja Europai 1,5 milijardų eurų (5,2 milijardo litų), 930 milijonų (3,2 milijardo) iš jų sumoka ligoninės.

Ir ši problema egzistuoja ne tik Europos žemyne.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)