Neįtikėtina meilės istorija: gulbės jausmų plastikiniam draugui neatšaldo net atėję žiemos šalčiai  (4)

Ši keista istorija prasidėjo 2006 metų gegužę – tuomet viena juoda gulbė „iki plunksnų galiukų“ įsimylėjo vandens dviratį, sukonstruotą didelės baltos gulbės pavidalu. Iš esmės šis vandens dviratis niekuo neišsiskiria iš kitų panašios paskirties mechanizmų – plastmasinio korpuso, su dviem sėdimoms vietom ir minamais pedalais. Tačiau didinga baltos gulbės išvaizda suvirpina ne tik turistų, bet ir laukinių gulbių širdis.

Ši meilės istorija vyksta šiaurės vakarų Vokietijoje esančiame Miunstero (Muenster) mieste. Juoda gulbė, pakrikštyta Petra vardu, netikėtai susidraugavo su baltu plastmasiniu gulbės formos vandens dviračiu ir nuo jo nesitraukia nei žingsnio. Jeigu turistai išsinuomoja šią valtį, tai jie kartu gauna ir „nemokamą“ vandens gidą, sekantį juos visur kur beplauktų. Tokia keistoka draugystė susilaukė mokslininkų dėmesio, kurių dauguma tikėjosi, jog atėjus žiemai ir paspaudus šaltukams visa tai išsispręs savaime. Nors kiti biologai neatmetė galimybės, jog šiai draugystei nutraukti paprastos žiemos šalčių gali ir nepakakti.

Pastarieji buvo teisūs: 2006-2007 metų žiemą, kuomet valtis buvo surinktos į saugyklą (žiemą ežeras užšąla), gulbė nepaliko savo plastmasinio draugo. Valčių prižiūrėtojams nieko kito neliko, kaip tik leisti šiai keistai porelei kartu žiemoti. Na, o kad Petra jaustųsi komfortabiliau, jai išskyrė žiemos voljerą, kuriame iki tol paprastai žiemodavo pelikanai. Šią 2007 metų vasarą gulbė ir toliau nesiskyrė nuo vandens dviračio. Ir pagal viską, nežada palikti ir šią žiemą. Tad jau iš anksto rūpinamasi kur ją teks laikyti šiemet. Planuojama leisti gulbei žiemoti tame pačiame voljere, tik šįsyk kartu žiemos ir pelikanai. Kad nenutiktų nereikalingų konfliktų, gulbė turės atskirą gardelį.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: