Ozono skylė traukiasi  (3)

NASA pranešė, kad ozono skylė šiek tiek sumažėjo. Palyginus su pernai didžiausiu plotu, šiuo metu ozono skylė yra net 16% mažesnė. Ozono skylė, pirmąkart pastebėta prieš 22 metus, pastaruosius 15 metų beveik nekinta. Jos dydis priklauso ir nuo metų laiko bei oro sąlygų. Skirtingu metų laiku, skylės dydis gerokai skiriasi.


Kokia tikroji situacija su ozono skyle pasakyti gana sudėtinga - dar žiemą mes rašėme, jog ji plečiasi. Mažėjantį ozono sluoksnį lemia didesnį praeinačių ultravioletinių Saulės spindulių kiekį į žemę. Šie spinduliai gali sukelti odos vėžį, jie taip pat naikina mikroorganizmus, tame tarpe naudingus žmonėms ir gyvūnams. Šią žiemą Antarktidoje pastebėta padidėjusi neigiama temperatūra gali būti susijusi su ozono mažėjimu.

Dabar gi ozono skylė mažėja. “Dėl šiltesnio oro ir daugiau audrų šiemet ozono skylė šiek tiek mažesnė”, - sakė NASA mokslininkas Paul Newman.

Taigi, galbūt tai tiesiog ozono skylės kitimas priklausomai nuo metų laikų. Mokslininkų teigimu, ozono skylė gali pranykti ne anksčiau kaip 2065 - 2070 metais, tuo atveju, jei į atmosferą nebebus išmetamos ozono skylę mažinančios dujos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: