Naująjį kosmodromą Rusija statys prie Kinijos  (0)

Rusijos Amūro srityje darbą baigė speciali būsimojo mokslinės ir socialinės – ekonominės paskirties kosmodromo vietos parinkimo komisija, pranešė Rusijos kosmoso pramonės koncernas „Roskosmos“.


Būsimajam „Vostočnyj“ pavadintam kosmodromui parinkta vieta Uglegorsko miesto tipo gyvenvietės apylinkėse. Čia gyvena kiek daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių, Uglegorskas yra už 110 kilometrų nuo Kinijos sienos.

Pranešama, kad naujojo kosmodromo projektavimo ir statybos darbai prasidės 2009 – 2010 m., o 2015 m. iš jo pradės kilti pirmieji nepilotuojami kosminiai laivai. Dar po 3 metų, 2018-aisiais, iš jo į orbitą turėtų pradėti kilti ir Rusijos kosmonautai.

Pagrindinė naujojo kosmodromo paskirtis – sumažinti Rusijos kosminių programų priklausomybę nuo Baikonuro kosmodromo, kuris dabar yra nuomojamas iš Kazachstano. Rusija šiuo metu kariniais ir civiliniais tikslais naudoja 4 kosmodromus, esančius Baikonure, Plesecke (Archangelsko sritis), Kapustin Jare (Astrachanės sritis) ir Dombarovske (Orienburgo sritis).

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)