Mokslininkai aptiko baimės kvapą  (6)

Kai kurie mokslininkai teigia, kad grožinėje literatūroje linksniuojamas baimės kvapas iš tiesų egzistuoja, rašo „Guardian.co.uk“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės išties nesąmoningai gali užuosti kito žmogaus išgąstį, užuosdamas cheminį junginį feromoną, išsiskiriantį kartu su prakaitu.

Bandymų metu pastebėta, kad feromono kvapas suaktyvina tas smegenų sritis, kurios susijusios su baime. Tyrimo autorių nuomone, žmonės, kaip ir daugelis gyvūnų, gali atpažinti ir nesąmoningai „atsakyti“ į feromoną.

Tyrimo metu 20 savanorių (parašiutizmo naujokų) pažastyse laikė specialias audinių skiauteles, kad sugertų jų prakaitą. Pirmiausia šie audiniai buvo surinkti po pirmojo jų šuolio parašiutu.

Kitame etape šie 11 vyrų ir 9 moterys atidavė kitas prakaito prisigėrusias audinių skiauteles po bėgimo treniruotės.

Vėliau savanorių buvo paprašyta įkvėpti abiejų mėginių. Koks tai bus bandymas, jie nežinojo. Tyrimo rezultatai parodė, kad smegenų sritys, susijusios su baime, buvo aktyvesnės tų žmonių, kurie įkvėpė „baimės“ kvapo.

Tuo metu psichiatras iš Londono Simonas Wessely`is mano, kad moksliškai neįtikėtina, jog feromonas galėtų būti žmonių „cheminis ginklas“, kokius išleidžia kai kurie gyvūnai.

Jo teigimu, fiziologinio ženklo nepakanka, kad žmogus išsigąstų, tam reikia patekti į tam tikrą aplinką. „Galima sukurti fizinius baimės simptomus, bet tai dar nereiškia, kad žmonės dėl jų išsigąs“, – teigia jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: