Egipte atrasta maždaug 30 mumijų  (1)

Archeologai vienoje prieš 4,3 – 4,6 tūkst. metų įrengtoje laidojimo patalpoje rado maždaug 30 mumijų ir mažiausiai vieną dar neatidarytą sarkofagą, pirmadienį paskelbė Egipto vyriausybė.


Laidojimo patalpa rasta dykumoje į vakarus nuo laiptuotos Sacharos piramidės, kuri buvo pastatyta maždaug 2 650-aisiais metais prieš mūsų erą ir yra vienas seniausių didelių akmens statinių pasaulyje. Rastos mumijos tikriausiai yra skirtingo amžiaus. Viena jų yra iš maždaug 640 metų pr.m.e., o minėtas sarkofagas iš kalkakmenio tikriausiai yra daug senesnis. „Manome, kad tai – Senoji karalystė, galbūt – 5-oji dinastija“, – sakė archeologas Abdel Hakimas Kararas. 5-oji dinastija Egiptą valdė maždaug nuo 2 494 iki 2 345 metų prieš mūsų erą.

Rasti nepaliestų palaidojimo vietų gerai žinomuose kapinynuose, tokiuose kaip Sakara, kur buvo laidojami netoliese esančio Memfio gyventojai, yra neįprastas dalykas, nes tame rajone vagys siautė nuo neatmenamų laikų.

Archeologai planuoja vėliau šią savaitę atidaryti sarkofagą ir juose ieškoti amuletų. Kitas, medinis sarkofagas, nebuvo atidarytas nuo faraonų laikų, bet, pasak A.H.Kararo, plėšikai senovėje jį jau tikriausiai buvo atidarę.

Šiame sarkofage mokslininkai rado vyro vardu Badis Enheris mumiją – vyriškio vardas yra užrašytas ant sarkofago. Dauguma rastų mumijų buvo maždaug 11 m po žeme įrengtos patalpos sienų nišose.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: