Kūdikių šampūnuose – vėžį sukeliantys chemikalai  (9)

Paskelbta, kad daugiau nei pusė ištirtų vaikų šampūnų, losjonų ir kitų jų priežiūros produktų savo sudėtyje turėjo vėžį sukeliančių chemikalų.


1,4-dioksano bei formaldehido, chemikalų, manoma, sukeliančių vėžį, pėdsakai buvo rasti ir didžiausiose šio sektoriaus gigančių „Johnson & Johnson“ kūdikių šampūnuose bei „Baby Magic“ losjonuose.

Kūdikių priežiūros produktuose rasti 1,4-dioksano bei formaldehido chemikalai yra kancerogeninės medžiagos, tačiau jie produktų aprašyme nepaminėti. Teigiama, kad taip įvyko netyčia – sveikatai pavojingi chemikalai, veikiami kitų sudedamųjų dalių, susidarė savaime.

Formaldehidas susidaro, kai kiti produkto sudėtyje esantys chemikalai laikui bėgant genda, o 1,4-dioksano – kai etileno oksidas ar kiti panašūs petrochemikalai sąveikauja su putodaros medžiagomis.

Sveikatos gynimo organizacija patikrino įvairius 48 vaikų vonios produktus pradedant vonios putomis baigiant šampūnais. 32-uose produktuose buvo rasta 1,4-dioksano pėdsakų, o 23-uose maži kiekiai formaldehido. 17-oje produktų rasta abiejų chemikalų pėdsakų.

„Mes nenorime gąsdinti tėvų, norime informuoti, kad produktuose, kurie pristatomi kaip „švelnūs ir tyri“, yra kancerogenų – be jų gamintojai galėtų labai lengvai išsiversti“, – teigia šios iniciatyvos atstovas.

Sveikatos gynimo organizacija siekia, kad valdžia griežčiau pažiūrėtų į asmeninės priežiūros produktų – šampūnų, losjonų, makiažo – sudėtį.

Tokių produktų gamintojai teigia, kad jų prekės atitinka visus esamus reikalavimus.

Europos Sąjunga yra uždraudusi prekiauti asmeninės priežiūros prekėmis, kurių sudėtyje yra 1,4-dioksano.

„Šių chemikalų kiekiai yra, reliatyviai kalbant, maži, todėl industrijos atstovai teigia, kad jų produktuose yra tik labai mažos ir nekenksmingos jų dozės, – kalbėjo visuomenės sveikata besirūpinantieji, – tačiau problema ta, kad mes šių chemikalų randame daugelyje produktų. Tai kasdieninės prekės. Būtent tai juos daro nesaugiais. Tėvai turėtų apie tai žinoti.“

Su „The Washington Post“ paskelbto tyrimo rezultatais galite susipažinti čia.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)