Vaikai, kurių motinos dirba, serga dažniau  (0)

Pasak britų mokslininkų, namie pasiliekančių motinų vaikai sveikesnį už dirbančiųjų mamų.

Kaip praneša „The Telegraph“, beveik du trečdaliai bričių, auginančių vaikus iki 5 metų amžiaus, dirba, bet tai, pasirodo, gali pakenkti vaiko sveikatai.

Pasak tyrėjų, vaikai, kurių motinos dirba, dažniau prašo, jog juos pavėžėtų iki mokyklos, kasdieną televizorių žiuri daugiau nei 2 valandas bei dažniau piktnaudžiauja saldumynais. Vaikai, kurių motinos dirba, taip pat valgo mažiau vaisių ir daržovių.

Tyrimo, kurio metu apklausti per 12 tūkst. vaikų, rezultatai publikuoti „Journal of Epidemiology and Community Health“.

Tyrėjai taip pat akcentuoja ir tai, kad dirbantys tėvai vis rečiau pagamina vaikui sveiką maistą, ir vis rečiau sukuria sveiką atmosferą. Viena iš mokslininkų, profesorė Catherina Law iš Vaikų sveikatos instituto Londone teigia, kad tyrimu nesiekta dirbančias motinas sugrąžinti iš darbų. „Tiesiog, tyrimo rezultatai parodė, kad reikia politikos ir programų, padėsiančių tėvams sukurti sveiką aplinką jų vaikams“, – sakė ji.

Studijos rezultatai vėl įpylė ugnies į debatus, kuriuose nesutariama, ar motinos turėtų dirbti, ar visą savo laiką skirti vaiko auginimui. Valdantieji leiboristai dar 2004 metais į darbus negrįžtančias motinas pavadino „tikra problema“.

Lietuvoje taip pat vyko diskusijos dėl motinystės (tėvystės) atostogų trumpinimų nuo 2 iki 1 metų.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)