"TOPIO 3.0" - humanoidinis stalo tenisą žaidžiantis robotas  (6)

Net skeptikai priversti pripažinti, kad šiuolaikiniai robotai gali vis daugiau. Jie jau vikriai bėgioja keturiomis kaip šunys, šoka įvairius šokius, dirba slaugėmis ir vaikų auklėmis. Kompiuteriai neblogai žaidžia šachmatais, o naujasis robotas, pavadintas TOPIO 3.0, gali tapti jūsų stalo teniso partneriu.

Įdomu, kad jį sukūrė ne kokia nors Japonų, bet Vietnamo kompanija TOSY. Beje, tai pirmoji robotikos firma šioje šalyje. Robotas kameromis stebi kamuoliuko judėjimą. Jo smegenys, sukurtos iš dirbtinių neuronų tinklo, analizuoja atskriejančio kamuoliuko trajektoriją ir pasirenka optimalų atsaką. Praėjusį rudenį TOPIO debiutavo tarptautinėje robotų parodoje Tokijuje.

Humanoidinis robotas iš  tiesų atrodo įspūdingai – jo ūgis siekia šešias pėdas. Jis gan lankstus, nes turi 39 savarankiškai judančius “sąnarius”. Kol kas jis dar neprilygsta tikram stalo tenisininkui, tačiau kompanijos vadovas Ho Vinh Hoangas tikisi, kad patobulinus programinę įrangą ir suteikus roboto galūnėms daugiau lankstumo, kova taps kur kas aštresnė. Parodomasis mačas numatomas šių metų birželį. Svarbu ir tai, kad šis naujos kartos Terminatorius ne tik gerai valdys teniso raketę, bet pravers įvairiuose buities darbuose.

Aut. teisės: Erdvėlaivis Žemė

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: