Daugiau nei trys ketvirtadaliai žmonių įsitikinę turintys teisę į interneto ryšį  (3)

Daugiau nei trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojai įsitikinę, kad galimybė naudotis internetu yra jų esminė teisė, rodo pirmadienį paskelbti britų nacionalinio transliuotojo BBC užsakymu atliktos apklausos rezultatai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

26 šalyse apklausus daugiau nei 27 tūkst. suaugusių respondentų paaiškėjo, jog dauguma pasaulio žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be interneto ryšio. Šios išvados buvo paskelbtos tuo metu, kai pasaulyje stiprinamos pastangos plėsti interneto prieigos galimybes, o Jungtinės Tautos (JT) atlieka svarbų vaidmenį šioje veikloje.

Kai kurios šalys, tokios kaip Suomija ir Estija, teisę į internetą jau yra pripažinusios viena iš esminių žmogaus teisių, nurodo BBC. „Teisė į ryšį negali būti ignoruojama, – transliuotojui sakė Tarptautinės telekomunikacijos sąjungos (TTS) generalinis sekretorius Hamadounas Toure. – Internetas yra galingiausias kada nors sukurtas potencialus švietimo šaltinis.“

Beveik 79 proc. apklaustųjų sakė visiškai arba iš dalies pritariantys teiginiui, kad internetas yra „fundamentali visų žmonių teisė“. Tokią mintį palaikė tiek internetu besinaudojantys, tiek prieigos neturintys žmonės. 87 proc. internautų, kuriuos apklausė viešosios nuomonės tyrimų kompanija „GlobeScan“, manė, kad prieiga prie interneto turėtų būti pripažįstama teise. Tokiai nuomonei taip pat pritarė daugiau nei 70 proc. šiuo metu internetu nesinaudojančių asmenų. Minčiai, jog prieiga prie interneto yra kiekvieno žmogaus teisė, labiausiai buvo pritariama Meksikoje, Brazilijoje ir Turkijoje, nurodo apklausos organizatoriai.

Šis tyrimas taip pat rodo, jog daugelio šalių gyventojai internetą laiko itin svarbia savo gyvenimo dalimi. Trys ketvirtadaliai Japonijos, Meksikos ir Rusijos gyventojų sakė neįsivaizduojantys, kaip galėtų apseiti be interneto. Pietų Korėjoje, kurioje beveik visi gyventojai gali naudotis didelės spartos interneto ryšiu, buvo daugiausiai (96 proc.) įsitikinusių, jog internetas yra esminė žmogaus teisė.

JAV Iždo departamentas pirmadienį sušvelnino sankcijas Iranui, Kubai ir Sudanui, leidęs Jungtinių Valstijų kompanijoms teikti tose šalyse paslaugas, susijusias su interneto naršymu, tinklaraščių kūrimu, elektroniniu paštu, sparčiuoju susirašinėjimu, pokalbių svetainių ir socialinių tinklų kūrimu, taip pat nuotraukų ir vaizdo įrašų talpinimu internete. „Mes remiame teisę į laisvą saviraišką“, – pirmadienį sakė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton. Pasak jos, sprendimas leisti importuoti interneto technologijas į Iraną turėtų padėti tos šalies gyventojams „turėti ryšį ir nebūti blokuojamiems savo vyriausybės“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)