Britų tankus saugos elektromagnetinis „jėgos laukas“  (28)

D. Britanijos Gynybos ministerijos Gynybos tyrimų ir technologijų laboratorija (DSTL) pradėjo kurti tankams ir šarvuočiams skirtus naujos kartos šarvus, kurie nuo prieštankinių sviedinių ir raketų saugos generuodami „jėgos lauką“.

Fantastinę kino epopėją „Žvaigždžių karai“ primenanti „jėgos lauko“ technologija remsis prieštankinius sviedinius į šalį nukreipiančiais elektromagnetiniais impulsais, praneša „The Telegraph“. Į naujuosius šarvus bus integruoti vadinamieji „superkondensatoriai“, kurie perduos elektros energiją į išorines šarvo plokštes, taip generuodami elektromagnetinį „jėgos lauką“.

Tankų ir šarvuočių apsauginės sistemos davikliai fiksuos atlekiančius sviedinius, raketas ar granatas, nustatys tikėtiną pataikymo į korpusą vietą ir aktyvuos joje „jėgos lauką“. „Atmušus“ sviedinį superkondensatoriai bus „žaibiškai“ įkraunami iš naujo.  Pasak DSTL šarvų ir apsaugos sistemų padalinio vadovo Bryno Jameso, nors daug kam atrodo, kad tokiam „jėgos laukui“ sukurti reikėtų milžiniško energijos kiekio, iš tikrųjų viskas yra priešingai. „Mes nustatėme, kad apsaugai reikalingos energijos kiekis stebėtinai mažas“, - pareiškė jis, pridūręs, kad naujos kartos šarvai leis žymiai sumažinti tankų ir šarvuočių svorį.

DSTL jau sukūrė naujųjų šarvų su „jėgos lauku“ prototipą. Jis sudarytas iš kelių elektriniais kontūrais sujungtų metalo sluoksnių. Sviediniui pataikius į šarvą užtrumpinamas pirmasis kontūras, ir sukuriamas elektromagnetinis laukas. Jis gali nukreipti skeveldras, galinčias pramušti vidinius šarvų sluoksnius, sakoma pranešime.

Aut. teisės: TV3
TV3

(2)
(0)
(1)

Komentarai (28)