Sukurtas ant kamuolio balansuojantis robotas (Video)  (5)

Kiek įvairiausių robotų yra sukūręs žmogus - vien jų tipai jau yra skaičiuojami šimtais. Šį kartą siūlome pažvelgti į japonų kūrėjo robotą, kuris sėkmingai balansuoja ant kamuolio, gali judėti kitais paviršiais ir net pernešti kai kuriuos daiktus.

Daktaras Masaaki Kumagai, Japonijoje esančio Tohoku Gakuin universiteto robotų kūrimo laboratorijos vadovas, sukūrė jau daugybę robotų: dvikojus, keturkojus, šliaužiančius ir net robotus ant riedučių. Todėl, kai vienas studentas atėjo pas jį ir pasiūlė sukurti ant kamuolio balansuojantį robotą, daktaras Kumagai sutiko ir padarė tai.

Robotas yra valdomas trimis ratukais, besisukančiais į abi puses. Tai jam leidžia ne tik išlaikyti pusiausvyrą ant kamuolio, bet ir judėti kitais paviršiais. Robotas gali būti naudojamas krovinių transportavimui (vaizdo siužete demonstruojamas modelis perveža 10 kg svorio plytą), o naudojant kelis tokius robotus, galima pasiekti labai domių rezultatų.

Tiesa, apie robotą, vietoj rato naudojantį rutulį, mes jau esame rašę prieš tris metus. Tačiau tuomet rutulys buvo neatsiejama robot konstrukcijos dalis. Pastarasis kurinys gali naudoti bet kokius pagal diametrą tinkamus kamuolius.

Aut. teisės: IT bazė

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)