NASA pardavė kompiuterius su slaptais duomenimis  (14)

JAV kosmoso agentūra NASA išpardavė kompiuterius prieš tai nepasirūpinusi, kad iš jų būtų pašalinta ten buvusi slapta informacija.


Vidinio tyrimo metu nustatyta 10 atvejų, kai kompiuteriai buvo parduoti neatlikus duomenų pašalinimo procedūrų, praneša BBC. Dar keturiuose kompiuteriuose, kuriuos ketinta parduoti, buvo duomenų, kurių naudojimą riboja ginkluotės kontrolės taisyklės.

Kompiuteriai išparduodami NASA ruošiantis baigti daugkartinių erdvėlaivių misijas. Paskutinis erdvėlaivis turėtų kilti kitų metų birželį. Tačiau kosmoso agentūros vidaus auditoriai nustatė, kad taisyklių, reikalaujančių pašalinti duomenis iš erdvėlaivių programoje naudojamų kompiuterių ne visada laikomasi.

Kai kuriais atvejais nebuvo tikrinama, ar duomenys iš kompiuterių ištrinti. Tyrėjai taip pat nustatė, kad kai kurie kompiuteriai, kurių patikrinimas nebuvo sėkmingas, vis tiek buvo parduodami. Anot tyrėjų, neįmanoma nustatyti, kokie duomenys liko jau parduotoje įrangoje, tačiau panašios įrangos tyrimai NASA „kelia rimtą susirūpinimą“.

Tyrėjai Kennedy kosmoso centre tyrėjai aptiko keturis pardavimui ruošiamus kompiuterius, su duomenimis, kurių eksporto kontrolę reglamentuoja tarptautinės prekybos ginklais taisyklės.

Kennedy centre taip pat aptikta dešimtys kompiuterių, kuriuose likę duomenų apie vidinį tinklą. Tokie duomenys kompiuteriniams įsilaužėliams leistų neteisėtai patekti į NASA vidinį kompiuterių tinklą.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (14)