Baltijos šalys sužiuro į elektromobilius  (11)

Estijos vyriausybei paskelbus ambicingus planus savo neišnaudotus CO2 taršos leidimus su Japonijos korporacija „Mitsubishi“ išmainyti į 507 elektromobilius, panašių minčių pasigirsta ir Lietuvoje.

„Yra tokių ketinimų, tik dar anksti apie tai kalbėti, tai dar – ne konkretūs planai“, – sako Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis. Pasak jo, norima mainais į leidimus pirkti arba elektra varomų miesto autobusų, arba, panašiai kaip Estijoje, lengvųjų automobilių, skirtų valstybės įstaigoms.

Tačiau Lietuvai kol kas nėra pavykę suderėti nė dėl vieno perteklinio taršos leidimo pardavimo kuriai nors stiprią pramonę turinčiai ir tokių leidimų stokojančiai pasaulio valstybei – nors jau šiemet biudžetą iš šio šaltinio planuojama papildyti net 500 mln. Lt.

Tuo tarpu Estijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė sėkmingai suderėjusi su „Mitsubishi“ dėl 10 mln. vienetų taršos leidimų pardavimo. Mainais japonai ne tik patieks Estijai „žaliųjų“ automobilių, bet ir įrengs 250 jų įkrovos punktų visoje šalyje.

Aut. teisės: Veidas.lt
Veidas.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)