Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo linijos projektas pereina į naują etapą  (1)

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą „LitPol Link“ elektros perdavimo linijos techniniam projektui parengti. Techninio projektavimo rangovas paaiškės 2012 metų kovo mėnesį.

Viešasis pirkimas paskelbtas po to, kai Energetikos ministerija patvirtino šios tarptautinės jungties elektros perdavimo linijos nuo Alytaus iki Lenkijos sienos statybos specialųjį planą.

„Tarptautinės Lietuvos – Lenkijos elektros jungties planavimo etapas vyko sparčiai ir sklandžiai. Dabartinė „LitPol Link“ projekto įgyvendinimo sparta rodo, kad Lietuva vykdo visus įsipareigojimus, kad tarptautinė Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis būtų pradėta eksploatuoti 2015 metų pabaigoje“, – sako energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Toliau pasirašomos servituto nustatymo sutartys su žemės sklypų savininkais Alytaus ir Lazdijų rajonuose, jau pasirašyta 40 proc. visų reikiamų sutarčių. „Servituto nustatymo sutarčių pasirašymo tempas rodo, kad gyventojai, per kurių žemes bus tiesiamos elektros linijos supranta ir vertina ne tik „LitPol Link“ reikšmę, bet ir energetinės nepriklausomybės būtinybę“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Lietuvos ir Lenkijos elektros energijos jungties „LitPol Link“ projektas sujungs Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemas, prisidės plėtojant bendrą Europos elektros rinką ir bus vienas iš žingsnių, ruošiant Lietuvos elektros perdavimo sistemą darbui kontinentinės Europos elektros tinkle. 2015 metais Lietuvos–Lenkijos jungtis bus pradėta eksploatuoti 500 MW galia, 2020-ais, baigus II-ąjį keitiklių statybos etapą, „LitPol Link“ elektros jungtis veiks 1000 MW galia.

„Litgrid“ taip pat vykdo tarptautinės elektros jungties „NordBalt“ projektą, kuris kartu su statoma Klaipėdos – Telšių 330 kV elektros perdavimo linija sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemas. „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia – 2015 metai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(2)
(0)
(2)

Komentarai (1)