„Protingas namas“ – kai technologijos paklūsta žmogui  (3)

Šiuolaikiškas pastatas šiandien suprantamas ne tik kaip taupantis energetinius išteklius, bet kartu ir teikiantis komfortą bei užtikrinantis saugumą. Tai pasiekiama aukštosiomis technologijomis, kurios leidžia skirtingas pastato inžinerines sistemas integruoti į visumą, optimaliai suderinti jų veikimą, o taip pat suteikia galimybę jas efektyviai valdyti nuotoliniu būdu, užtikrinant ekonomišką energetinių resursų naudojimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokie pastatai vadinami „protingais namais“ ir suprantami kaip vieningas automatikos įrangos kompleksas, kuris kontroliuoja ir valdo visas inžinerines sistemas. Tai efektyvus įrankis, suteikiantis galimybę patogiai, paprastai ir savarankiškai valdyti energetinius pastato išteklius.

Siekdama užtikrinti pastatų ekonomiškumą, komfortą bei saugumą, bendrovė „UAB Elsis TS“ patobulino savo sukurtą „protingo namo“ sistemą, išleisdama antros kartos Būsto kompiuterinės sistemos (BKS) valdiklį „BKS Controller“ ir naują programinės įrangos versiją. Antros kartos „protingo namo“ sistema – tai ne tik atnaujinta techninė ir programinė įranga, tačiau ir įdiegtos naujos funkcijos: lauko apsauginių žaliuzių, vartų ir kondicionavimo sistemų valdymas, duomenų surinkimas iš apskaitos įrenginių ir parodymų atvaizdavimas, vaizdo kamerų integravimas, įrenginių valdymas trumposiomis žinutėmis ir daugelis kitų.

Didelę naudą iš „Protingo namo“ sistemos gali turėti ir pastatą prižiūrinti kompanija. Ji turi galimybę teikti papildomas paslaugas gyventojams, kadangi sistema galima nuolat stebėti pastato inžinerinius tinklus ir įrangos techninę būklę, reaguoti į avarines situacijas, centralizuotai atlikti vandens, šilumos, dujų, elektros energijos apskaitą, automatizuotai valdyti ir reaguoti į gyventojų užklausas bei nusiskundimus, taip sukuriant grįžtamąjį ryšį su gyventojais.

Tuo tarpu būstų savininkams ir nuomininkams „Protingo namo“ sistema patogu valdyti visas vidaus sistemas, automatiškai deklaruoti skaitiklių parodymus, nuolat kaupiamus duomenų bazėje, gauti informaciją apie suvartojamus energetinius resursus bendrose bei gyvenamose patalpose, o surinktą informaciją panaudoti efektyviam resursų paskirstymui ir taupymui.

Ši sistema taip pat gali tarnauti ir kaip platforma įvairių paslaugų tiekėjams – skaitmeninės televizijos programų ir interaktyvaus turinio transliavimui (filmų nuoma, muzika, žaidimai), sveikatos priežiūros bei slaugos paslaugoms ir daugeliui kitų.

Pirmosios kartos būsto kompiuterinės sistemos valdiklis įdiegtas ir sėkmingai veikia įvairiuose objektuose, kuriuose reguliuoja šildymo bei kondicionavimo sistemas, atlieka mikroklimato užtikrinimo funkcijas.

Atnaujinus pagrindinį valdiklį „BKS Controller“ ir programinę įrangą, atsirado papildomos „Protingo namo“ sistemos diegimo galimybės individualiuose namuose, butuose, biurų pastatuose, darželiuose, mokyklose, viešbučiuose, gamybinėse patalpose, taip pat galimybė apjungti į vieną valdymo ir priežiūros objektą kelis namus ar ištisus kvartalus.

Antrosios kartos „Protingo namo“ sistema šiuo metu jau yra diegiama keliuose būstuose ir biuruose Lietuvoje bei Kaliningrado srityje. Šiuose objektuose protingo namo sistema atliks šildymo, kondicionavimo, apšvietimo, vartų, elektros prietaisų, vėdinimo sistemos valdymo funkcijas, stebės vandens, dujų nuotėkį bei apsaugos signalizacijos būseną, rinks statistiką iš apskaitos įrenginių, informuos gyventojus apie avarines situacijas, leis gauti vaizdą iš stebėjimo kamerų.

Sistemą jau galima valdyti ir išmaniuoju telefonu. Šiuo metu yra sukurta programa išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema, kuria telefono ekrane stebėti visą informaciją apie būstą, valdyti įrenginius. Programą galima nemokamai atsisiųsti iš Android Market svetainės internete („Smart Home control application for homes equipped with ELSIS TS BKS controller“).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: vtv.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)