Aviacijos rekordas: rusų sraigtasparnis pakilo į 8,6 km aukštį (Video)  (16)

Bandymus išlaikęs, tačiau dar nepardavinėjamas rusų sraigtasparnis Mi-38 Maskvos apskrityje vykusiame sraigtasparnių sporto pasaulio čempionate pakilo į tokio tipo orlaiviams neregėtą aukštį - 8600 m.

Mi-38 - universalus sraigtasparnis, kurį ateityje galės naudoti kalnuose dirbantys gelbėtojai.


Naują pasaulio rekordą į savo dosjė Mi-38 įsirašė E-1h sraigtasparnių klasėje, FAI kategorijoje, kurioje telpa visi sraigtasparniai, galintys pakelti nuo 10 iki 20 tonų. Sraigtasparnio įgulą sudarė Milio vardu pavadintos Maskvos sraigtasparnių gamyklos pilotai. Ankstesnis rekordas – 8,5 km – taip pat priklausė rusams.

Mi-38 serijinė gamyba prasidės tik po kelerių metų. Manoma, kad naujausiomis technologijomis prifarširuotą sraigtasparnį pamėgs įvairius gelbėjimo darbus atliekantys žmonės, medikai. Jis tinka ir žmonių, ir krovinių pervežimui.

Avarijos atveju, Mi-38 gali tūpti ir ant vandens. Gamintojas teigia, kad šis sraigtasparnis tos pačios sraigtasparnių klasės konkurentus lenkia keliamąją galia, talpumu ir daugeliu skrydžio parametrų.

Mi-38 nebijo nei šalčio, nei kaitros. Veiklos diapazonas – nuo -50 iki +60 laipsnių. Daugiau apie šį sraigtasparnį – žemiau pateiktame video:

Aut. teisės: Ekstremalas.lt
Ekstremalas.lt
(5)
(1)
(3)

Komentarai (16)