Plinta virusas, blokuojantis interneto prieigą ir reikalaujantis išpirkos  (0)

Nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto naršytojus apie plintantį kenkėjišką programinį kodą (angl. scareware), kuris gali užblokuoti naudotojo prieigą pažeidžiamame naudotojo kompiuteryje dėl neva vykdytos neteisėtos veiklos.


Tokios kenkėjiškos programinės įrangos paskirtis yra įbauginti interneto naudotojus ir įvairiais būdais paskatinti juos pervesti pinigus į piktavalių sąskaitas.

Tokio pobūdžio kenkėjiška programa, patekusi į pažeidžiamą kompiuterį, blokuoja naudotojo prieigą prie interneto, kad naudotojas nebegalėtų toliau naudotis paskyra savo naudotojo vardu. Kompiuterio ekrane, prisidengiant teisėsaugos institucijų, autorių teisių apsaugos organizacijų ar kitais žinomais gamintojų vardais ir institucijų pavadinimais, yra pranešama apie neva įvykdytus pažeidimus ar neteisėtas veiklas internete, dėl kurių kompiuteris užblokuotas, ir raginama susimokėti baudą, pervesti pinigus į nurodytą sąskaitą, atlikti išankstinio mokėjimo operacijas ar kitaip bandoma išvilioti pinigų už atblokavimą.

CERT-LT atkreipia naudotojų dėmesį, kad teisėsaugos institucijos ir kitos valstybinės organizacijos neblokuoja interneto naudotojų kompiuterių ir neprašo sumokėti baudos tokiomis priemonėmis, kaip yra pateikiama fiktyviuose pranešimuose.

CERT-LT rekomenduoja:

  • įdiegti ir nuolat atnaujinti naudojamas kompiuterio apsaugos sistemas;

  • įdiegti naujausius operacinės sistemos ir naudojamų programų atnaujinimus;

  • nespausti įtartinų ar neaiškių nuorodų, gautų su elektroniniais laiškais ar rastų įtartino turinio tinklalapiuose;

  • išjungti nereikalingus naršyklės įskiepius (angl. plugins), kurie gali būti lengviau pažeidžiami.

Gavus įtartinų pranešimų, jokiais būdais nemokėkite tariamos baudos, o informuokite CERT-LT, kad būtų pradėtas tyrimas. Tai galite padaryti internetinėje svetainėje arba el. paštu.

Daugiau informacijos apie kompiuterių virusus bei prevencines priemones galite rasti interneto svetainėje Esaugumas.lt.

CERT-LT tinklalapyje galite pasitikrinti, ar jūsų kompiuterio interneto protokolo adresas nėra užfiksuotas CERT-LT duomenų bazėje kaip dalyvaujantis kenkėjiškoje veikloje.

Aut. teisės: 15min.lt
(14)
(0)
(1)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: