Susipažinkite su išmaniąja apyranke - Razer Nabu  (3)

Nepaisant daugiausiai ambicijų sukėlusio „Kristinos“ projekto, kompanija Razer CES 2014 konferencijoje pristatė ne ką mažiau nuostabą keliantį produktą. Nors ši kompanija garsėja kaip profesionalios žaidimų įrangos gamintoja, šįkart ji savo jėgas išbandė visai kitoje srityje.

Naujasis jų produktas pavadintas Nabu – tai mažas hybridinis daikčiukas, kuris turės laikrodžio funckiją, turės sąsają su Jūsų išmaniuoju telefonu bei sensorius, kurie stebės Jūsų žingsnių skaičių ar matuos miego ciklus. Iš pažiūros šis prietaisas atrodo it paprasta apyrankė ant rankos, tačiau viduje slepiasi išmanosios technologijos. Šiame daikčiuke bus integruoti du LED ekranai, kurie praneš informaciją apie praleistus skambučius, Jūsų padėtų žingsnių kiekį ir panašiai. Dabartiniai išmanieji prietaisai turi vieną bėdą – baterijos išsikrauna itin greitai, dažnai nutinka taip, jog nėra galimybės jų pakrauti laiku, tad visos išmanosios technologijos būna nepasiekiamos kol nepasikraunate įrenginio. Razer tikina, jog Nabu apyrankė po pilno įkrovimo pilnai funkcionuos nuo 7 iki 10 dienų.

Dar vienas įdomus aspektas – kompanija itin atvira idėjoms, juo labiau kompanijoms, norinčioms sukurti programas būtent Nabu prietaisui. Įvairių programėlių kūrėjai gali rašyti paraiškas kompanijos tinklapyje ir pradėti kurti programėles, kurias išvysime kai Nabu pasirodys rinkoje. Kadangi Razer neapsiribos tik savo sukurtomis programomis, o suteiks galimybę tai padaryti ir kitiems – visi daugiau ar mažiau prisidėję prie Nabu programėlių kūrimo turės galimybę įsigyti prietaisą už specialią kainą, kuri sieks tik 49 dolerius. Įprasta kaina turėtų būti 99 doleriai. Razer tikisi, jog nepriklausomos programėlių kūrimo kompanijos sugebės pažvelgti į prietaisą šiek tiek kitaip, nei produktą sukūrusi kompanija bei įneš naujų vėjų į Nabu gamybą.

Kadangi šiais laikais labai populiaru viskuom dalintis su kitais internautais, Nabu turės panašių funkcijų. Taip pat be problemų prietaisą bus galima prijungti prie telefono ar asmeninio kompiuterio. Kompanija išsidavė, jog ateityje planuoja įdiegti ir žaidimų, specialiai sukurtų Nabu apyrankei. Kyla klausimas, kokius žaidimus būtų galima žaisti su apyranke? Atrodo išties keistai, tačiau mes ir dabar turime puikių pavyzdžių: kaip veikia Xbox Kinect sensorius? Neturėdami rankoje stalo teniso raketės žaidžiame šios sporto šakos simuliatorių, tuo tarpu kamera fiksuoja žaidėjo rankų judesius ir imituoja kamuoliuko mūšimą. Tokiu būdu veiks ir Nabu apyrankė. Galėsite žaisti golfą neturėdami rankoje lazdos, prietaisas seks Jūsų rankų judesius, tokiu būdu imituos kamuoliuko mūšimą.

Kompanija teigia, jog čia dar tik koncepsinis modelis, tačiau produkto gamybos procesas jau finaliniame etape. Razer įsitikinusi, jog Nabu atsidurs parduotuvėse dar šių metų pirmojo ketvirčio gale.

Aut. teisės: GameDeal.lt
GameDeal.lt

(11)
(0)
(4)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: