Automobiliai jau netrukus bendraus tarpusavyje (Video)  (1)

JAV transporto departamentas vis labiau deda pastangas, kad ateityje funkcionuotų mašina su mašina (V2V) komunikavimo sistema. Po keleto metų eksperimentų, departamentas yra beveik pasiruošęs visiškai perkelti šią saugumo technologiją į naujus automobilius.


Pranešama, kad bus pradėti vykdyti kiti žingsniai šios technologijos link. Vis dėlto ši naujovė dar išlieka labai abejotina ir sunku suprasti, kada išvys realią dienos šviesą.

Priminsime, jog „V2V“ sistema leis automobiliams dalintis reikiama informacija apie savo esamą vietą kelyje, momentinį greitį ir kursą. Analizuojant realiu laiku informaciją ir įtariant bet kokį susidūrimo pavojų, vairuotojas bus iš karto perspėjamas. Tokia situacija gali susidaryti kai iš priekio važiuojantis automobilis važiuoja lėčiau nei jūs, arba lenkiantis automobilis yra jūsų nematymo zonoje, šiomis situacijomis vairuotojas bus iš anksto perspėtas.

Nors ir tikimasi, kad ateityje ši technologija pati leis išvengti susidūrimų, šiuo metu bandoma įdiegti pasyvią sistemą, kuri tik informuos vairuotoją. Pabrėžiama, jog dalinantis informacija, nebus įtraukiami jokie asmeniniai duomenys, netgi nebus fiksuojama koks tai automobilis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (1)