„Google Chrome“ naršyklė žudo nešiojamųjų kompiuterių baterijas  (15)

Naršyklė „Google Chrome“, veikdama su „Windows“ operacine sistema, turi rimtų problemų. Tai yra ypač prastos naujienos nešiojamųjų kompiuterių naudotojams, nes dėl šio trūkumo gali drastiškai sumažėti kompiuterio baterijos veikimo laikas ar netgi sulėtėti kompiuteris, rašo „Forbes“.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2014-07-16 „Google Chrome“ naršyklė žudo nešiojamųjų kompiuterių baterijas  (15)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kodėl „Chrome“ naršyklė žudo jūsų nešiojamojo kompiuterio bateriją greičiau nei kitos? Problemos susijusios su tuo, ką galima pavadinti „sistemos laikrodžio tiksėjimo ritmu“. Kai „Chrome“ yra atidarytas, jo ritmas yra 1000 mikrosekundžių. Norint idealaus rezultato, veikdamas su „Windows“ operacine sistema naršyklės ritmas turėtų siekti 15.625 milisekundės.

Taigi kas yra tie laikrodžio dūžiai ir dėl ko jie turi rūpėti? „Windows“ operacinėje sistemoje įvykiai nustatyti taip, kad veiktų intervalais: kad būtų tausojama energija, procesorius miega ir nubunda per iš anksto nustatytus intervalus.

Intervalas yra tai, ką „Chrome“ reguliuoja „Windows“ operacinėje sistemoje, taigi intervalo sumažinimas iki 1 000 mikrosekundžių reiškia, kad sistema turi prabusti kur kas dažniau nei kas 15.625 milisekundės. Su „Chrome“ veikdamas procesorius prabunda kas milisekundę – 1000 kartų per sekundę.

Jeigu sistema veikia pagal „Windows“ nustatytą režimą, procesorius prabunda tik 64 kartus per sekundę.

„Microsoft“ sako, kad kas 1000 milisekundžių nustatytas tiksėjimo laikas gali baterijos veikimo laiką sutrumpinti net ketvirtadaliu.

O kaip su kitomis naršyklėmis? Kai atidarote naujausią „Microsoft Explorer“ versiją, intervalas yra 15.625 ms, nebent sistemai reikia atlikti sudėtingesnę užduotį. Jeigu imsite žiūrėti vaizdelį per „YouTube“, šis ritmas padidės iki 1.00 milisekundės. Kai uždarysite „YouTube“ langą, sistema vėl veiks įprastu 15.625 ms greičiu. O „Chrome“ sistemoje ritmas didėja visada, kai naršyklė atidaryta, o ritmas išjungiamas, kai visiškai uždarote naršyklę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(94)
(4)
(90)

Komentarai (15)