Naujos galimybės žiniasklaidai: vietoj naujienų reporterio - autonominis dronas  (0)

JAV televizijos transliuotojas CNN pranešė, jog siekia palankių FAA reglamentų unikaliam projektui, kurio tikslas – dronų panaudojimas informacijos rinkimui. Manoma, kad pastangos pritaikyti oro robotus įvairių naujienų rengimui atvertų naujas galimybes medijų plėtrai.

CNN tinklas, bendradarbiaudamas su Džordžijos Technologijos Instituto komanda, dronų panaudojimo galimybes naujienų rinkimo srityje pradėjo studijuoti 2014 metais, o pasitikus Naujuosius metus prie šios komandos prisijungė ir JAV Federalinė Aviacijos Administracija (FAA). Oficialiai „Kooperatyviniu mokslinių tyrimų ir plėtros susitarimu“ vadinama bendradarbiavimo pradžia byloja apie projekto postūmį, kuris padės paspartinti ir kitų teisinių reglamentų priėmimą, skirtų nepilotuojamų oro transporto priemonių eksploatacijos normoms.

Vyresnysis CNN viceprezidentas David Vigilante pranešime spaudai teigė, jog Cable News Network tikslas – išanalizuoti dronų panaudojimo galimybes, peržengiant „pramogų“ ribas, ir numatyti tinkamą oro robotų pritaikymą (t.y. aukštos kokybės vaizdo įrašų fiksavimas) žurnalistikos srityje.

Nepaisant to, kad FAA draudžia naudoti dronus komerciniais tikslais, vis daugiau privataus sektoriaus kompanijų gauna leidimus savo veikloje panaudoti oro robotus. „Nepilotuojamos oro transporto priemonės naujienų sklaidos organizacijoms siūlo neįtikėtinas galimybes. Mes tikimės, kad susitarimas su CNN, ir bendras darbas su kitais naujienų transliuotojais, padės saugiai integruoti nepilotuojamą naujienų rinkimo technologiją ir operacines procedūras į nacionalinę oro erdvės sistemą,“ – pranešime spaudai teigė FAA atstovas Michael Huerta.

Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt

(6)
(0)
(6)

Komentarai (0)