Sukurtas tualetas-elektrinė, kuris šlapimą paverčia energija (Video)  (0)

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė tualetą, kuris šlapimą paverčia elektra.

Technologija naudoja eilę mikrobiologinių kuro elementų, savyje turinčių mažyčių organizmų, kurie gyvena skaidydami šlapimą, o elektra gaunama kaip šalutinis jų darbo produktas.

Ankstesnysis išradimo modelis dar 2013 m. leido sėkmingai šlapimu įkrauti išmaniuosius telefonus. Tačiau mokslininkų komanda iš Vakarų Anglijos universiteto Bristolyje norėjo surasti praktiškesnį technologijos pritaikymo būdą ir dabar stengiasi padaryti taip, kad pabėgėlių stovyklos galėtų pilnai funkcionuoti naudodamos tik šlapimą.

Dabar daugelyje pabėgėlių stovyklų nėra elektros, o tai jų gyventojus, ypatingai moteris, daro pažeidžiamus išnaudojimui, pavyzdžiui, kai šios naktį eina į tualetą. Tyrėjai tikisi, kad šlapimas sukurs pakankamai galios ne tik tam, kad apšviestų tualeto kabinas, bet ir kitas stovyklų zonas, ir padarys jas saugesnes žmonėms, kurie buvo priversti palikti namus dėl karo ar kitų priežasčių.

Be to, naujasis išradimas stovyklose padėtų sumažinti atliekų ir taršos kiekį. Tarša dažnai šalinama nehigieniškai, nes stovyklose nėra vandentiekio.

Šiuo metu sukurti vieną mikrobiologinį kuro elementą kainuoja 1,5 dolerio, o dabartinis visos struktūros prototipas kainuotų 900 dolerių. Tai – palyginti nedidelė kaina. Dar geriau – ši technologija galės gyvuoti amžinai ir elektros bus tol, kol žmonės šlapinsis.

Aut. teisės: 15min.lt

(12)
(1)
(11)

Komentarai (0)