Rusija paskelbė planus statyti „supergreitkelį“, kuris sujungtų Londoną, Maskvą ir Niujorką  (16)

Kremliaus valdomos bendrovės „Rusijos geležinkeliai“ vadovas Vladimiras Jakuninas prabilo apie grandiozinį projektą. Rusija pasišovė statyti greitkelį, kuris sujungtų Jungtinės Karalystės sostinę Londoną, Maskvą ir JAV širdį Niujorką. Apie tai pranešė amerikiečių televizija CNN.

Idėja buvo pristatyta Maskvoje esančios Rusijos mokslų akademijos posėdyje.

Teigiama, kad projekto įgyvendinimas truktų apie 23 metus, o dalyvauti būtų siūloma ir Europos Sąjungai, ir JAV.

Pavadintas „Transeurazijos juostos plėtra“ (TEPR), projektas būtų įgyvendinamas šalia jau esamo Transsibiro geležinkelių tinklo ir dujų bei naftos vamzdynų trasų. Kelias būtų tiesiamas sausuma ir jungiamas prie esamų Vakarų Europos ir Azijos kelių sistemų.

Toks grandiozinis greitkelis užtikrintų Rusijos sąsają su egzistuojančiais kelių tinklais Vakarų Europoje ir Azijoje.

Atstumas tarp Rusijos Vakarinio ir Rytinio krašto siekia maždaug 10.000 km.

Greitkelis eitų nuo Vakarų Europos, per Rusiją ir jos Sibirą, JAV priklausančią Aliaską iki Niujorko.

„Šis projektas sujungtų ne tik valstybes, bet ir civilizacijas“, – CNN cituoja V.Jakuniną.

Ekspertams kyla abejonių dėl projekto įgyvendinimo realumo, nes pristatydami idėją rusai nepaaiškino kaip išspręstų vandenynų ir nepravažiuojamų Sibiro stepių sukurtas gamtines problemas. Trumpiausias atstumas tarp žemyninės Rusijos dalies ir Aliaskos sausumos siekia 88 km.

CNN skaičiuoja, kad teoriškai kelionė nuo Londono iki Aliaskos važiuojant per Maskvą tęstųsi maždaug 12 978 km. Tačiau grandiozinis greitkelis, pasibaigęs Aliaskoje, susidurtų su šios valstijos standartais: Aliaskos kelių sistema neturi jungčių su likusia JAV kelių sistema. Tad keliautojams tektų įveikti dar mažiausiai 836 km važiuojant apleista Aliaskos dykyne iki artimiausio didelio miesto Feirbankso, susisiekiančio JAV kelių tinklu.

O nuo Londono iki Niujorko visas atstumas siektų apie 20 777 km. Būtų įspūdinga kelionė, bet ne kiekvienas ryžtųsi tiek įveikti. Gal jau geriau tunelis iš Londono tiesiai į JAV?

Aut. teisės: 15min.lt

(18)
(12)
(6)

Komentarai (16)

Visi šio ciklo įrašai