„Turing Phone“: už plieną tvirtesnis labai saugus telefonas  (6)

Kompanija „Turing Robotic Industries“, kuri specializuojasi duomenų saugumo sistemų kūrime, šiandien pristatė savo išmanųjį telefoną. Britų matematiko ir kriptografo Alano Turingo garbei pavadintas aparatas pasižymi specialiu šifravimo lustu ir už plieną stipresniu korpusu.

„Turing Phone“ išmanusis telefonas turi neblogas, bet toli gražu ne rekordines charakteristikas: 5,5 colių ekranas su iš 1920×1080 taškų skiriamąja geba, „Qualcomm Snapdragon 801“ procesorius, 64 arba 128 GB vidinės atminties, 3 GB RAM, 13 megapikselių pagrindinė ir 8 megapikselių kamera priekyje, akumuliatorius – 3000 mAh. Jame bus įdiegta „Android 5.0 Lollipop“ operacinė sistema. Nieko ypatingo, nors prietaiso vadinti labai silpnu taip pat negalima. Tačiau šis aparatas turi specialią apsaugos sistemą, už kurią atsakingas kriptografinis lustas. Jis atlieka duomenų šifravimą ir dešifravimą, todėl šifruotą ryšio kanalą galima nustatyti tik tarp dviejų „Turing Phone“ telefonų. Bendraujant su kitų prietaisų vartotojais lustas lieka pasyvus ir duomenys yra perduodami atvirais kanalais. Kita unikali naujienos savybė yra labai atsparus korpusas, kuris pagamintas iš medžiagos pavadintos skystu morfinu (Liquidmorphium). Tai yra cirkonio, vario, aliuminio, nikelio ir sidabro lydinys. Bendrovės vadovas teigia, kad medžiaga savo struktūra labiau panaši į stiklą, bet yra tvirtesnė už aliuminį arba plieną. Korpuso gamybai taip pat panaudotas plastikas, keramika ir aliuminis, bet didžiausią dalį sudaro skystas morfinas.

Už saugumą ir patvarumą teks nemažai sumokėti: 64 GB versija kainuos 740 $, o 128 GB versijos kaina bus 870 JAV dolerių. Pardavimus planuojama pradėti Jungtinėse Amerikos Valstijose rugpjūčio 10 d. Prietaisas aiškiai nėra skirta masėms ir yra orientuotas į verslo klientus, todėl mažai tikėtina, kad gamintojas ateityje dės dideles pastangas siekdamas sumažinti aparato kainą.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(45)
(12)
(33)

Komentarai (6)