Nauji AMD Zen procesoriai smarkiai pralenks Excavator  (1)

Susitikimo su analitikais metu kompanijos AMD generalinė direktorė Lisa Su ir vyriausiasis inžinierius Mark Papermaster (beje, ilgą laiką kūręs Apple procesorius) detaliau papasakojo apie x86 architektūrą Zen, kurios pagrindu sukurtus procesorius pamatysime 2016 m.

Zen bus visiškai nauja architektūra, kuri numato iš karto kelių duomenų srautų apdorojimą (SMT), pasiūlys itin greitą spartinančią atmintį su mažais užlaikymais, o kartu galės pasiūlyti nemažai modifikacijų, kurios turėtų patenkinti įvairių klientų poreikius.

AMD Zen procesoriai bus gaminami, naudojant FinFET tranzistorių struktūrą, kuri Intel atveju įvardijama kaip 3D. Zen branduolių įvykdomų instrukcijų per vieną taktą skaičius bus net 40% didesnis, nei dabar naudojamuose Excavator procesoriuose.

Zen pamaina AMD planuose įvardijama kaip Zen+, tačiau apie jų pasirodymo terminus nieko nepranešama.

O štai procesoriai su K12 architektūra, kurie kuriama, bendradarbiaujant su ARM, debiutuos ne anksčiau kaip 2017 m. Sprendžiant iš turimos informacijos, jie bus naudojami integruotuose sprendimuose ir serveriuose.

Kalbant apie grafinių procesorių evoliucijos etapus, AMD užsiminė apie jų pritaikymą virtualiai realybei. Tai įvyks dar šiemet, tokie grafiniai adapteriai turės HBM atmintį. 2016 m. numatyta GPU gamyba, naudojant FinFET tranzistorius, o energijos suvartojimo lygis bus sumažintas dvigubai, neaukojant spartos.

HBM tipo atmintis, kompanijos AMD atstovų tvirtinimu, turi 3 kartus geresnį spartos ir energijos suvartojimo santykį, lyginant su GDDR5, tuo tarpu TDP lygis yra du kartus mažesnis. AMD taip pat pasiruošusi pristatyti specializuotų procesorių, kurie bus atsakingi už saugumą ir duomenų šifravimą.

Modulinė architektūra, naudojama procesorių kūrime, leis AMD projektuoti praktiškai bet kokius sprendimus, neaukojant didelių išteklių ir galybės laiko. Pavyzdžiui, užsekamųjų mikroschemų gamybos metu AMD galės šalia savų branduolių patalpinti ir trečių šalių sukurtus vykdomuosius blokus.

AMD leido suprasti, kad pirmuoju Zen atstovu taps procesorius, kuris neturės integruotos grafikos. Hibridiniai procesoriai su Zen architektūra pasirodys kiek vėliau, tačiau taip pat 2016 m. Visi jie bus suderinami su nauja platforma Socket AM4, kuris palaikys DDR4 operatyviąją atmintį. Mobilūs procesoriai naudos Socket FP4 platformą.

Kalbant apie serverių segmento ir užsakomųjų mikroschemų perspektyvas, AMD užsiminė, kad 2016 – 2017 m. rinkoje pasirodys tiek Opteron procesoriai su Zen architektūra, tiek ir ARM architektūros K12 sprendimai. Serveriuose pasirodys ir hibridiniai procesoriai.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(21)
(0)
(21)

Komentarai (1)