„Apple“ taps mobiliojo ryšio operatoriumi?  (0)

„Apple“ siekia įsitvirtinti įvairiausiose srityse, tačiau šį kartą IT gigantas susiruošė užkariauti mobiliųjų ryšių rinką.

Tiesa, „Apple“ gali tapti ne įprastu korinio ryšio tiekėju, o virtualiu, taip vadinamu MVNO (mobile virtual network operator – virtualiojo mobilaus tinklo operatorius). Internete pasirodė informacija, kad bendrovė jau testuoja šių tinklų sąveiką su „iOS“ valdomais prietaisais. Kada „Apple“ pradės teikti virtualaus mobiliojo ryšio paslaugas nebuvo pranešta, tačiau srities ekspertai yra įsitikinę, kad to neįvyks bent jau per artimiausius kelis mėnesius – nuo bandymų pradžios iki paslaugos paleidimo gali praeiti iki penkerių metų.

Nuosavos mobilios infrastruktūros bendrovė neturi, todėl tikėtina, kad savo paslaugas „Apple“ teiks naudodama kitų mobiliojo ryšio operatorių tinklus, galbūt „AT&T“ arba „Sprint“. Manoma, kad „Apple“ turi galimybių tapti vienu didžiausių pasaulyje mobiliojo ryšio operatorių, bet savo aprėptimi vargu ar pranoks rinkos lyderius.

Pasak šaltinio, „Apple“ planuoja plėtoti virtualaus ryšio tinklus JAV ir Europoje. Naujos technologijos, kurios bus įtrauktos į mobiliąsias sistemas, užtikrins srities plėtrą ir jas turėtų teigiamai įvertinti ir klientai, ir partneriai. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokiu žingsniu „Apple“ galėtų nulemti dalies vartotojų prieigą prie interneto.

Priminsime, kad panašų projektą 2015 balandžio mėnesį pradėjo „Google“. Naudojant JAV operatorių „Sprint“ ir „T-Mobile“ mobiliuosius tinklus, taip pat „Wi-Fi“, vartotojams suteikiama persijungimo tarp trijų šaltinių galimybė – išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris gali automatiškai pasirinkti vieną, kuris užtikrina greičiausią ir kokybiškiausią ryšį. Be to, prietaisas gali pakeisti ryšio būdą net pokalbio metu, jo pertraukdamas.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(7)
(1)
(6)

Komentarai (0)