Ką reiškia gyventi šalia paslaptingiausios teritorijos visoje Amerikoje?  (0)

Po daugiau nei šešis dešimtmečius trukusios tylos pagaliau prabilo Sheahanų šeima – jie sutiko papasakoti, ką reiškia gyventi šalia bene paslaptingiausios teritorijos visoje Amerikoje, skelbia news.sky.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Skelbiama, kad šeima atmetė JAV karinių oro pajėgų siūlymą už 5,2 mln. dolerių (4,62 mln. Eur) parduoti jiems priklausančią žemę prie vadinamosios 51-osios teritorijos – itin slaptos karinės bazės, apie kurios egzistavimą oficialiai prabilta tik 2013 metais. Savo sprendimą jie argumentavo gana paprastai – ši žemė jų šeimoje perleidžiama iš kartos į kartą, o ir siūloma kaina yra per maža.

Netoliese 51-osios teritorijos esanti „Groom Mine“ sidabro, švino, vario ir cinko kasykla šeimai priklauso jau 130 metų, skelbia „Las Vegas Review-Journal“, kurio žurnalistai ir pakalbino Sheahanus.

51-oji teritorija, kuri tokį pavadinimą gavo pagal vietą žemėlapyje, Šaltojo karo metais buvo naudojama žvalgybos lėktuvų U2 bandymams. Ši vieta itin pamėgta įvairiausių sąmokslo teorijų kūrėjų.

Egzistuoja ne vienas mitas, kokia veikla galėjo būti vykdoma šioje paslaptingoje vietovėje Nevados valstijoje. Sklido gandai, kad 51-oje teritorijoje nukrito neatpažintas skraidantis objektas, esą ten rasta ateivių palaikų, vykdyta nemažai futuristinių Amerikos karinių oro pajėgų projektų.

Tiesą sakant, tokia kaimynystė Sheahanų šeimai visada buvo galvos skausmas. Dabar jie reikalauja kompensacijos iš JAV karinių oro pajėgų ir energetikos departamento už, kaip jie patys įvardija, nuo XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio daromą žalą.

Per interviu šeima sakė, kad kartą karinis lėktuvas apšaudė ir padegė kasyklos rūdos apdorojimo įrangą. Po incidento veiklą teko nutraukti. Nerimą kelią ir radioaktyvios dulkės, teritorijoje nusėdusios po virš žemės vykdytų branduolinių ginklų bandymų.

Vienas iš „Groom Mine“ savininkų Danas Sheahanas per interviu „Las Vegas Now“ yra sakęs: „Mums visai nesinorėjo viešumo, bet karinės oro pajėgos mus privertė. Norime, kad jie žinotų, ką mums padarė per daugiau nei 60 metų, norime, kad suprastų, kad mums tai nepriimtina. Virš mūsų žemių buvo šaudoma. Tiesiog po kojomis krisdavo šoviniai“.

„The Review-Journal“ skelbia, kad Jungtinių Valstijų karinės oro pajėgos grasinasi perimti 400 akrų teritorijos kontrolę – primygtinai siūloma žemę parduoti, tačiau šeimai toks siūlymas nepasirodė priimtinas.

Sheahanai tvirtina, kad žemė verta žymiai daugiai nei 5,2 mln. dolerių – kainą lemia teritorijoje esančios naudingosios iškasenos. Netoliese esančios Nelliso karinės oro pajėgų bazės pareiškime teigiama, kad iš minėtosios šeimos žemę nupirkti būtina, nes ji „patenka į ypatingo pavojaus saugumui rizikos zoną“.

„Seniau mūsų veikla ir šeimos verslas vienas kitam netrukdė, draugiškai išspręsdavome visus sunkumus. Nepaisant to, per pastaruosius kelerius metus situacija pasikeitė. Šeimai priklausanti žemė patenka į Nevados karinių mokymų ir bandymų poligono teritoriją, o nacionalinio saugumo reikalavimai vis auga, todėl karinės oro pajėgos nebegali vykdyti bandymų ir mokymų, užtikrindami ten esančių civilių saugumą“, – teigiama pareiškime.

Pareiškime taip pat teigiama, kad šeima galės ateityje lankytis minėtoje teritorijoje, o jų pretenziją dėl žalos atlyginimo nagrinėjo JAV teismas. Šeimos atstovai teigia, kad bylinėtis liovėsi tik todėl, kad nebeturėjo pinigų. Reaguodamas į pareiškimą, Joe Sheahanas atsakė: „Mes trukdome jų operacijoms? Tikrai? Mes parašiutais į jų kiemą nesileidžiame. Jie leidžiasi parašiutais į mūsų kiemą“.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(28)
(20)
(8)

Komentarai (0)